VI Niedziela Wielkanocy, rok A (17.05.2019 r.)

VI Niedziela Wielkanocy, rok A (17.05.2019 r.)
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30.
 2. Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli w naszym Kościele może przebywać 130 osób. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć na zewnątrz świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na nabożeństwa, przypominając, że w dni powszednie są zawsze wolne miejsca do modlitwy.

Zachęcamy do uczestniczenia przez stronę internetową naszej parafii w transmisjach wszystkich Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie oraz nabożeństw.

 1. Dzisiaj, w niedzielę od godz. 19.00 do 20.00 z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy na Koncert Papieski Jan Paweł II „Dar i tajemnica” transmitowany na żywo przez TVP Lublin i przez stronę internetową naszej parafii. Wystąpią: Bogusław Morka – śpiew, Jerzy Zelnik – recytacja i Robert Grudzień – organy.

O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w kościele. Po apelu całonocna adoracja przygotowująca nas na uroczystości papieskie w 100 – lecie urodzin Jana Pawła II. Patronat honorowy objęli: Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin.

 1. W poniedziałek 18 maja w naszej parafii obchodzimy Jubileusz 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Program:

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele – połączona z nabożeństwem różańcowym.

7.00 – Msza Święta

8.00 – Różaniec – Tajemnice radosne

11.30 – Różaniec – Tajemnice światła

12.00 – Msza Święta

15.00 – Różaniec – Tajemnice bolesne

17.30 – Nabożeństwo majowe

18.00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mieczysława Cisło

20.30 – Różaniec – Tajemnice chwalebne

21.00 – Apel Jasnogórski prowadzi Wspólnota Guadalupe

 1. W czwartek 21 maja o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. W czwartek 21 maja o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Światła w naszym Kościele.
 3. W piątek 22 maja rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 18.00 Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne na potrzeby naszego Kościoła. Ponieważ mamy wiele pytań dotyczących złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św., można to uczynić wpłacając na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 5. Z konieczności wymiany mieszków w naszych organów, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem na remont organów. Całkowity koszt wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej naszej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii modlą się w kaplicy domu parafialnego łącząc się z wiernymi.
 7. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Składanie i odbiór PIT – u w środę o godz. 16.00 na plebanii.
 8. Sakrament bierzmowania w naszym kościele będzie w czterech 24 czerwca o godz. 15.00 i 18.00 i 25 czerwca o godz. 15.00 i 18.00.
 9. Małżeństwa, które obchodziły jubileusz od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski we wtorek 9 czerwca o godz. 18.00. Będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Podobna uroczystość będzie w czasie odpustu parafialnego 30 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 10. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli m.in. artykuł: Tu mówią Wojtyła i Wyszyński, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Jak dobrze, że urodziła to dziecko. Ofiary składamy do puszki.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Alfred Przechodzki z ul. Sympatycznej w 90 roku życia

      Śp. Janina Mazur z ul. Fantastycznej w 91 roku życia

      Śp. Helena Błąd z ul. Sasankowej w 80 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.