V Niedziela Wielkiego Postu, rok B (21.03.2021 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu, rok B (21.03.2021 r.)
 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych.
 2. Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.
 3. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11.30 i 18.40, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 20.00.
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
  c) Godzinki o Męce Pańskiej w każdą niedzielę o godz. 06.30.
 4. Do puszki wystawionej przy kaplicy MB oraz w zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (25. 03) –Zwiastowanie Pańskie, urocz. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00.
 6. We wtorek, 23 marca o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 7. W piątek, 26 marca zapraszamy do Parku Św. Jana Pawła II na Drogę Krzyżową przygotowaną przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Początek o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, gdzie odsłuchane będzie orędzie ks. Abpa. Stanisława Budzika – w tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00.
 8. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w sobotę 27 marca.
 9. W następną niedzielę, 28 marca podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytany opis Męki Pańskiej. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo – Muzyczne Misterium Wielkopostne z udziałem Archidiecezjalnego chóru chłopięco – męskiego PUERI CANTORES LUBLINENSES pod dyrygenturą Attili Hontiego. Wystąpią: Adam Widzinski – organy, Dariusz Lewandowski, Grzegorz Hordyjewicz – trąbka, Stanisław Siedlaczek – kotły.
 10. Do Wielkiego Wtorku można składać produkty żywnościowe i przynosić ofiary pieniężne do zakrystii lub kancelarii. Torby miłosierdzia (tytki charytatywne) będą wyłożone przy ołtarzu i można je także pobierać w zakrystii.
 11. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii w każdy wtorek o godz. 17.30 na nabożeństwo do Świętej Rodziny. Kartki z prośbami można składać do skarbony, która będzie wystawiona przy wejściu obok zakrystii. Zebrane w czasie tej Mszy św. ofiary na tacę będą przeznaczone na Mszę św. zbiorową o godz. 18.00.
 12. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 13. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, dzięki któremu pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła. W każdą środę marca o godz. 16.00, będzie możliwość rozliczenia PIT-u na plebanii. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. PIT-y składamy w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 14. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje akcję rozprowadzania paschalików i czekoladowych baranków, będących symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa. Pozyskany dochód w całości zostanie przeznaczony na wsparcie biednych. Można je nabywać w witrynie księgarskiej.
 15. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Czy w Polsce prześladuje się katolików, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Po drodze z męką”. W zakrystii i witrynie księgarskiej można także nabyć dwie książki Ks. prof. Mirosława Wróbla pt. Biblijna ikona św. Józefa i Biblijna Droga Krzyżowa, oraz książkę Biblia dla naszych dzieci.
 16. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Justyna Janeczek z ul. Bocianiej w 34 roku życia

Śp. Zofia Dejneka z ul. Szmaragdowej w 64 roku życia

Śp. Elżbieta Szymanek z ul. Sasankowej w 67 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.