V Niedziela Wielkanocy, rok B (02.05.2021 r.)

V Niedziela Wielkanocy, rok B (02.05.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo we Mszy św. na zewnątrz Kościoła zachowując obowiązujący dystans. Dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. przez internet komunia św. będzie udzielana przed i po każdej mszy.
 2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30.
 3. 3. Dzisiaj, w niedzielę serdecznie zapraszamy do naszego Kościoła na katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Osoby zainteresowane zapraszamy na godz. 19.00. W tym dniu Słowo Boże głosi ks. Jacek Piotrowski, prezbiter Drogi Neokatechumenalnej.
 4. Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na kontynuację wykonywanych aktualnie w naszej parafii remontów. W kwietniu ofiary w kopertach przekazane na remont Kościoła wyniosły 4.370 , a na konto parafialne wpłynęło na remont Kościoła 5.365 zł, a wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 1.036 zł. Pragniemy przypomnieć, że w tym roku, w maju planujemy rozpoczęcie wymiany dachu na Kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na ten cel. W kwietniu ofiary na remont dachu wyniosły 4.350 .
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w poniedziałek (03.05) – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedziele.
 7. b) we wtorek (04.05) – Św. Floriana, m., wspom.
 8. c) w czwartek (06.05) – Św. Filipa i Jakuba, App., święto.
 9. d) w sobotę (08.05) – Św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej, urocz. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Abp. Stanisławie Budziku, Metropolicie Lubelskim oraz mieszkającym na naszej plebanii Abp. Stanisławie Wielgusie.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach.
 11. 7. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które przyjęły sakrament bierzmowania za ofiarę 5.400 złożoną na witraż o Eucharystii.
 12. Za tydzień, w niedzielę 09 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 13. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii będzie w sobotę, 22 maja w trzech grupach: I grupa o godz. 9.30, II grupa o godz. 12.00 i III grupa o godz. 14.00. Prosimy osobę, która zamówiła Mszę św. o godz. 12.00 o zgłoszenie do zakrystii.
 14. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii na nabożeństwo do Świętej Rodziny i Mszę Św. w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30.
 15. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 16. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Święty (nie) tylko dla mężczyzn, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Ciężka korona Polaków”. Jest także dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z obrazkiem Św. Józefa i dla młodzieży czasopismo „Miłujcie się”. W witrynie księgarskiej można także nabyć pamiątki pierwszokomunijne i ciekawe książki. 
 17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

Śp. Magdalena Basak z ul. Fantastycznej w 45 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.