V Niedziela Wielkanocy, rok A (10.05.2019 r.)

V Niedziela Wielkanocy, rok A (10.05.2019 r.)
 1. Nabożeństwo majowe jest odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy nabożeństwo.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (14.05) – Św. Macieja , Ap., święto.
  b) w sobotę (16.05) – Św. Andrzeja Boboli, prb., m., patrona Polski, święto.
 4. W środę 13 maja – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie. Ofiary na tacę, zbierane w czasie tej Mszy, przeznaczymy na kwiaty do figury MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 5. W niedzielę 17 maja zapraszamy w godz. 19.00 – 20.00 na Koncert Papieski Jan Paweł II „Dar i tajemnica” transmitowany na żywo przez TVP Lublin i przez stronę internetową naszej parafii z okazji 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wystąpią: Bogusław Morka – śpiew, Jerzy Zelnik – recytacja i Robert Grudzień – organy. O godz. 21.00 odbędzie się w kościele Apel Jasnogórski, a po apelu całonocna adoracja przygotowująca nas do uroczystości papieskich w 100 – lecie urodzin Jana Pawła II.

 1. W poniedziałek 18 maja o godz. 18.00 uroczystej Mszy św. Jubileuszowej przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło.
 2. Zachęcamy do uczestniczenia w transmisjach wszystkich Mszy św. oraz nabożeństw w niedzielę i w dni powszednie przez stronę internetową naszej parafii. Przypominamy, że w naszym Kościele równocześnie może przebywać 85 osób. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w nabożeństwach stojąc na zewnątrz świątyni. Zapraszamy do kościoła wszystkich chętnych przypominając, że na nabożeństwach w dni powszednie są zawsze wolne miejsca do modlitwy.
 3. Nasza parafia wydaje informator z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami. Osoby, które chciałyby otrzymywać informator na e – maila, prosimy o przekazanie swojego maila na pocztę internetową parafii. Cena biuletynu w wersji papierowej wynosi 50 gr.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne na potrzeby naszego Kościoła. W związku z licznymi pytaniami, dotyczących złożenia ofiary na tacę lub za odprawioną Mszę św. odpowiadamy, że można to uczynić wpłacając je na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 5. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt renowacji wynosi 45 tys. zł. Akcja wsparcia finansowego konserwacji organów została ogłoszona na stronie internetowej naszej parafii oraz na PORTALU ZRZUTKA.PL
 6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani z naszej parafii, łącząc się z wiernymi, modlą się w tym czasie w kaplicy domu parafialnego.
 7. Na prośbę wiernych zakupiono małe buteleczki w cenie 1,50 gr. na wodę święconą. Zostały one napełnione wodą i poświęcone. Osoby, które pragną zabrać wodę święconą do domu, mogą złożyć ofiarę.
 8. Parafian, którzy obchodzą jubileusz Małżeństwa w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca b.r. zapraszamy do udziału we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolitę Lwowskiego, we wtorek 9 czerwca o godz. 18.00, w czasie której odbędzie się uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Podobna uroczystość dla jubilatów z drugiej połowy roku odbędzie się w czasie odpustu parafialnego w dniu 30 grudnia b.r. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 9. 14. Czasopisma Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia przy wyjściu z Kościoła. W Niedzieli in. artykuł: Nieznane notatki Siostry Łucji, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Władza ducha, władza materii. Ofiary składamy do puszki.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana:

Śp. Marian Szalast z ul. Szmaragdowej w 90 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.