Uroczystość Wszystkich Świętych, rok A (01.11.2020 r.)

Uroczystość Wszystkich Świętych, rok A (01.11.2020 r.)
 1. Dzisiaj 1 Listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, że zostały odwołane Msze św. na cmentarzach, Msze św. w naszym Kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym – o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30 i 18.00. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych w pierwszą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna została przełożona na drugą niedzielę miesiąca.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy parafian do rozłożenia odwiedzin grobów swoich bliskich i indywidualnego nawiedzania cmentarzy od 3 listopada przez cały miesiąc.

Odpust zupełny należy ofiarować wyłącznie za dusze w czyśćcu. W celu uzyskania odpustu należy pobożnie odwiedzić cmentarz, kościół czy kaplicę i odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

 1. W związku z rozporządzeniem rządowym:
  a) zostają zamknięte cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada,
  b) jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos. Przy wejściu do Kościoła jest możliwość i konieczność dezynfekcji rąk,
  c) wszystkie miejsca, które możemy zająć w kościele, kaplicy i na chórze są oznakowane napisem: MIEJSCE DO MODLITWY. Po przyjściu do kościoła, prosimy o zajmowanie tych miejsc począwszy od pierwszych ławek. Jeżeli zabraknie miejsc w kościele, uczestniczymy we Mszy św. na zewnątrz kościoła. 
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy sezon grzewczy. Kościół. będziemy ogrzewać w zależności od temperatury zewnętrznej.
 2. Przez cały listopad zapraszamy do naszego kościoła na godz. 11.30 na modlitwę różańcową o świętość życia i rodziny.
 3. Przez cały listopad w dni powszednie i niedzielę z wyjątkiem środy, o godz. 17.15 odprawiać będziemy nabożeństwa wypominkowe a o godz. 18.00 Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe można pobierać ze stolików i w domu wypisać na nich imiona naszych bliskich zmarłych.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 5. a) w środę (04. 11) –Św. Karola Boromeusza, bp., wspom.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i nabożeństwo wypominkowe.
 7. W poniedziałek, 2 ListopadaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00,12.00, 16.30 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W tym dniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe o godz. 17.15 i Mszę św. w intencji wszystkich, którzy zmarli po 1 listopada 2019 roku. Odwołujemy procesję wokół Kościoła. Po Mszy odbędzie się nabożeństwo w Kościele.

Odwołujemy Mszę św. na cmentarzu wojennym w wąwozie przy Skarpie. W tej intencji będziemy modlić się na Mszy św. w Kościele o godz. 16.30. 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę na konto parafialne i do kopert. Pozwalają nam one, pomimo pandemii i ograniczenia liczby osób na nabożeństwach, zapewnić funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 2. Za tydzień w niedzielę 8 listopada ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. Za tydzień w niedzielę 8 listopada ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: O sensie modlitwy za zmarłych, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Wytapianie świętych . Są również do nabycia albumy o naszej parafii.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Teodora Brzezicka z ul. Fantastycznej w 67 roku życia

Śp. Bożena Ratusińska z ul. Jutrzenki w 80 roku życia

Śp. Stanisław Jazurek z ul. Różanej w 69 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.