Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rok A (22.11.2020 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rok A (22.11.2020 r.)

1.W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2.W tym dniu przypada także święto patronalne Zgromadzenia Rodziny Betańskiej. Uroczysta Msza św. w intencji Sióstr zostanie odprawiona o godz. 8.30.

3.Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne.

4.Przez cały listopad w dni powszednie i niedzielę z wyjątkiem środy, o godz. 17.15 odprawiamy nabożeństwa wypominkowe a o godz. 18.00 Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe można pobrać ze stolików i w domu wpisać na nich imiona naszych bliskich zmarłych.

5.W środę 25 listopada, podczas Mszy św. o godz. 18.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne. W związku z pandemią będą one w tym roku roznoszone do skrzynek pocztowych do tych rodzin, które w ubiegłym roku przyjęły opłatek. Opłatek wigilijny wraz z listem od ks. Proboszcza oraz blankietami, na których możemy wypisać ofiary, zostanie umieszczony w hermetycznej foliowej kopercie. Na kopercie jest adres parafii i telefon dla osób, które w tym roku zrezygnują z przyjęcia opłatka. Można go zwrócić do kancelarii.

Osoby z poszczególnych bloków, które chciałyby nam pomóc w roznoszeniu opłatków zapraszamy do ich pobrania. Gdyby z powodu pandemii, osoby te nie mogły nam pomóc, to wolontariusze z naszej parafii rozniosą opłatki.

6.W następną niedzielę 29 listopada rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będzie to już Pierwsza Niedziela Adwentu. Roraty odprawiane będą o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30.

7.Za tydzień, w niedzielę, 29 listopada Szkoła Podstawowa nr 28 obchodzi XXXII rocznicę nadania imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Msza Św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 10.00.

8.Za tydzień, w niedzielę 29 listopada, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium w Lublinie.

9.Za tydzień, w niedzielę 29 listopada, zostanie przeprowadzony przez lektorów kiermasz pamiątek świątecznych i prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej  „Misericordia” w Głusku.

  1. Za tydzień, w niedzielę 29 listopada, w godz. od 9.00 do 13.00 będzie można honorowo oddać krew przy Domu Akcji Katolickiej.
  2. W związku z pandemią prosimy o zgłaszanie do kancelarii lub zakrystii. osób potrzebujących pomocy. Caritas Parafialna zorganizuje wsparcie (zakupy, dostarczenie gorącego posiłku).

12.Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne

i do kopert. Pozwalają nam one, pomimo pandemii i ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach, zapewnić funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

13.Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej są do nabycia świece wigilijne.

14.Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Sakrament to nie automat, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Oddana bez reszty.

15.W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Teresa Mojek z ul. Gościnnej w 84 roku życia

Śp. Mieczysław Saja z ul. Dziewanny w 72 roku życia

Śp. Jan Kubisiak z ul. Stokrotki w 93 roku życia

Śp. Feliks Głowacki z ul. Gościnnej w 91 roku życia

Śp. Waldemar Stelmach z ul. Szmaragdowej w 68 roku życia

Śp. Bożena Bielak z ul. Dziewanny w 63 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.