Schola “Ave”

DSC_1591_wm

„Kto śpiewa, dwa razy się modli”
Św. Augustyn

Schola naszej parafii działa od 10 lat, jej założycielem był ks. Roman Knyś. Do najważniejszych zadań scholi należy przygotowanie i oprawa muzyczna Mszy Św. niedzielnej tzw. szkolnej o godz. 10.00 i innych ważnych uroczystości z udziałem dzieci szkolnych.

Wielbimy Pana Boga śpiewem i pomagamy zebranym dzieciom i wiernym modlić się. Bądźmy świadomymi uczestnikami Liturgii, bacząc, abyśmy nie przegapili pięknego doświadczenia włączania się w śpiew, która ludzką duszę unosi ku Panu Bogu. Wielką radością jest dla nas to, że coraz więcej śpiewaków dołącza do nas – w tej chwili jest nas ok. 30. Do wspólnego śpiewania przez cały rok – mogą dołączać chętne dzieci i młodzi, zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Scholę prowadzi s. Bernarda. Nieocenioną pomocą służą zawsze panowie organiści: przygotowują i wyświetlają teksty, ale też organizują dla scholi warsztaty z emisji głosu.

Zapraszamy chętnych w wieku szkolnym na próby w piątek 13.25 – 14.10 w sali nr 11 w SP 28 lub w piątek o godz. 18.20 w Domu Parafialnym przy kościele Świętej Rodziny.

Do miłego zobaczenia!

Rodzice, świadomi zadań, jakich podjęli się podczas chrztu swoich dzieci, mają obowiązek stopniowo, uczyć je ``modlić się przez codzienną modlitwę z nimi, oraz wdrażać do modlitwy prywatnej. Jeśli tak przygotowane dzieci już od wczesnych lat, kiedy tylko zapragną, biorą udział we Mszy św. razem z rodziną, łatwiej zaczną śpiewać i modlić się we wspólnocie liturgicznej, a nawet będą już jakoś wyczuwać Eucharystyczną Tajemnicę. Chrześcijańskie wspólnoty, do których należą poszczególne rodziny, albo w których żyją dzieci, mają obowiązki wobec dzieci ochrzczonych w Kościele.
(Dyrektorium o Mszach świętych z udziałem dzieci. http://www.kkbids.episkopat.pl/?id=97#id=140 )

Testimonial Jak ważna jest radosna modlitwa w życiu dziecka!
Jak ważna jest radosna modlitwa w życiu dziecka!

Ważne strony www

Blog Wspólnoty

Oprawa artystyczna na Konkursie biblijnym
ScholaAVE

Oprawa artystyczna na Konkursie biblijnym

/ Maj 07, 2018

Schola “Ave” przygotowała oprawę artystyczną w SP 28 uroczystego podsumowania XI edycji Diecezjalnego Konkursu Biblijnego “Biblia – Księga życia” pod hasłem: “Duch Święty w Dziejach Apostolskich”:

Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą dekorację świąteczną
ERM, ScholaAVE

Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą dekorację świąteczną

/ Marzec 05, 2018

Rozwiązanie Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą dekorację świąteczną odbyło się 04.03.2018 r. w kościele Świętej Rodziny podczas rozpoczętych rekolekcji szkolnych. Piękne prace i dodatkowo zrobione przez Eucharystyczny Ruch Młodych i scholę zostały przeznaczone na Kiermasz Wielkanocny...