Posługa duszpasterska w czasie trwania epidemii

Aktualizacja na dzień 07.11.2020 r. ORAZ 27.12.2020 DO ODWOŁANIA

W związku z rozporządzeniem rządowym:

a) we Mszy św. w naszej parafii: w kościele, kaplicy i na chórze, może uczestniczyć w sumie 95 osób.

b) przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos. Przy wejściu do Kościoła jest możliwość  dezynfekcji rąk.

c) wszystkie miejsca, które możemy zająć w kościele, kaplicy i na chórze są oznakowane napisem: MIEJSCE DO MODLITWY. Po przyjściu do kościoła, prosimy o zajmowanie tych miejsc począwszy od pierwszych ławek. Jeżeli zabraknie miejsc w kościele, uczestniczymy we Mszy św. na zewnątrz kościoła.


AKTUALIZACJA na dzień 17.10.2020 r.

Z uwagi na to, że Miasto Lublin zostało objęte strefą czerwoną w naszej świątyni obowiązuje limit 184 osób na każdej Mszy. W ławkach są wyznaczone miejsca – po 2 osoby w ławce. Na zewnątrz kościoła prosimy o zachowanie dystansu. Oczywiście wciąż nosimy maseczki/przyłbice.

Jest też możliwość skorzystania z dyspensy Arcybiskupa Lubelskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej/świątecznej Mszy św. Zachęcamy do łączenia się duchowo poprzez transmisję online na Youtube. Szczegóły dyspensy pod linkiem: https://archidiecezjalubelska.pl/blog/dyspensa-od-obowiazku-uczestnictwa-we-mszy-swietej-od-18-10-2020/ 


AKTUALIZACJA na dzień 10.10.2020 r.

W związku z ogłoszeniem strefy żółtej w całym kraju pozostają w mocy poniższe obostrzenia sanitarne. W razie przejścia Miasta Lublin do strefy czerwonej poinformujemy Parafian o nowych warunkach.


AKTUALIZACJA z dnia 01.07.2020 r.

Obecnie w naszym kościele przestrzegamy reżimu sanitarnego przyjętego dla Archidiecezji Lubelskiej.
Zasłaniamy maseczkami usta i nos w przestrzeni świątyni, zachowujemy dystans społeczny 1,5 m. Ponadto przy wejściu do świątyni są dostępne środki odkażające. Komunię św. możemy przyjmować zarówno do ust jak i na dłoń. Prosimy przyjmujących na dłoń, by w miarę możliwości podchodzili do Komunii św. jako pierwsi. Proponujemy, by przed przyjęciem odkażać indywidualnie swoją dłoń. W niedzielę zwykle ksiądz stojący przy chrzcielnicy udziela komunii św. na rękę.

Nie zapominamy, by mieć nie tylko czyste dłonie, ale i duszę – zapraszamy zatem do skorzystania ze spowiedzi na każdej Mszy św.

Przypominamy, że nasz Kościół parafialny jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00, a całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy MBNP od godz. 8.00, a z czwartku na piątek adoracja całonocna.


AKTUALIZACJA z dnia 17.05.2020 r.

W naszym Kościele parafialnym i Kaplicy MBNP będą wyznaczone miejsca do modlitwy zgodnie z zarządzeniem władz rządowych. Nasz Kościół ma 1300 m2 łącznie z zakrystią, dlatego w sumie będzie mogło brać udział we Mszy św. 130 osób. Prosimy przychodzić do Kościoła w maseczkach i zajmować miejsca w ławkach, gdzie będzie napis: MIEJSCE DO MODLITWY.


Aktualizacje wcześniejsze:


Drodzy Parafianie!

Bardzo pragniemy ten czas Wielkanocy przeżyć razem. Jednakże okoliczności zmusiły nas do zmiany sposobu funkcjonowania naszej Parafii i każdego z kapłanów i świeckich indywidualnie. W naszych sercach nosimy wasze lęki, niepokój i pytania, które rodzą się z powodu tej trudnej sytuacji. Codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy na plebanii trwamy jako kapłani na modlitwie za Was i Wasze Rodziny. Prosimy Was o pozostanie w Kościele Domowym niosąc wspólnie z małżonkami, dziećmi lub przeżywając życie samotne. Nie chcemy Was pozostawiać bez dostępu do naszej świątyni i sakramentów, jednakże w posłuszeństwie, ufając Bożemu Miłosierdziu, chcemy przetrwać epidemię.
Uwzględniając zatem zalecenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Lubelskiego https://archidiecezjalubelska.pl/blog/zalecenia-duszpasterskie-na-czas-trwania-epidemii/
oraz władz państwowych w czasie zagrożenia epidemicznego posługa w naszym Kościele będzie się odbywała wg. następujących zasad:

– Msze św. w dni powszednie i niedzielę będą sprawowane w dotychczasowym porządku, czyli w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30, 18.00, zaś w dni powszednie: 7.00, 7.30, 12:00 i 18.00. Będzie możliwa na nich spowiedź. Ofiarę za Msze św. można przesłać także na konto Parafii: 81 1020 3176 0000 5402 0056 5812
– Spowiedź w naszym kościele codziennie. Zasadniczo w tym trudnym czasie kapłani są do Waszej dyspozycji i w chwili potrzeby można śmiało poprosić księdza dyżurnego lub każdego innego (-> dzwonek domofonu) oraz pod nr tel. 81 527 23 77 lub emailem: kaplan@rodzina.lublin.pl a także pod prywatnymi kontaktami kapłanów jeśli chcemy posługi konkretnego z nich. Jesteśmy dla Was i służymy pomocą duchową czy nawet zwykłą rozmową. Powyższe numery telefonu i email mogą być także wykorzystane do zamówienia intencji mszalnych.
– Świątynia i Kaplica Matki Bożej będzie w ciągu dnia otwarta do osobistej modlitwy i Adoracji Najśw. Sakramentu (Kaplica z czwartku na piątek także w nocy). 
– Zachęcamy do łączności z nami podczas Mszy św. i nabożeństw transmitowanych przez parafialny kanał Youtube.
– Z uwagi na zagrożenie biologiczne mamy możliwość skorzystać z dyspensy Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy.
– Kancelaria parafialna będzie nieczynna, prosimy zgłaszać się tylko w wyjątkowych i naglących sprawach, np. wizyty u chorego w stanie zagrożenia życia – prosimy o kontakt telefoniczny.
– Nie przewidujemy w czasie trwania epidemii wizyt chorych z racji I piątku czy na indywidualne zaproszenie, 
by zminimalizować ryzyko zarażenia chorego i pogorszenia jego stanu zdrowia. Oczywiście to nie dotyczy osób będących w zagrożeniu życia. Nie odwiedzamy osób będących w kwarantannie.
– Telefon do ks. dyżurnego: 81 527 23 77 (po usłyszeniu powitania wybrać z klawiatury telefonu cyfrę 1) , email: kaplan@rodzina.lublin.pl


W związku z zagrożeniem koronawirusem zachęcamy do aktywnego monitorowania swojego stanu zdrowia i powstrzymania się od uczestnictwa w nabożeństwach jeśli wystąpią niepokojące symptomy choroby. W takim wypadku radzimy TELEFONICZNIE poinformować o objawach stację sanepidu lub lekarza rodzinnego i pozostać w domu, stosując się do zasad podanych przez służby medyczne i media. Przypominamy, że osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 10:00 w TVP LUBLIN, o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje.


Zachęcamy także do słuchania/oglądania rekolekcji prowadzonych przez kapłanów naszej Diecezji:
Kanał Youtube Szkoły Formacji Duchowej (ks. R.Muszyński, ks. J. Maciąg, ks. S. Laskowski)
Kanał Facebook ks. Krzysztofa Krzaczka
Kanał Youtube ks. Krzysztofa Krzaczka
Informacja o Mszach św. i nabożeństwach transmitowanych w naszej Archidiecezji