Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedzielę Zwykłą, rok B (01. 08. 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedzielę Zwykłą, rok B (01. 08. 2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W tym okresie, poza Mszą św. o godz. 18.00, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 3.  Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczymy na inwestycje parafialne. Ostatnio odnowiliśmy 5 konfesjonałów, uruchomiliśmy oczko wodne w ogrodzie Różańcowym oraz zamontowano witraż z wizerunkiem Wniebowzięcia NMP. Trwa remont dachu, przepraszamy za niedogodności.
 4. Dziś wolontariusze organizują przy naszym kościele zbiórkę dla chorej na SMA Niny Słupskiej. Zachęcamy do wsparcia.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

a) w poniedziałek (02.08) – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli – by go uzyskać należy: pobożnie nawiedzić kościół parafialny; odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary; być w stanie łaski uświęcającej, bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; przyjąć Komunię świętą; pomodlić się według intencji Ojca Świętego.

b) w środę (04.08) – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya

c) w piątek (06.08) – święto Przemienienia Pańskiego, Mszę Św.: 7, 9, 12 i 18

 1. We wtorek 03 sierpnia zapraszamy na nowennę do św. Rodziny przed mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. Kartki z intencjami prosimy składać do skrzynki po prawej stronie kościoła.
 2. W ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy w każdą środę o godz. 19.00. Najbliższy koncert (4 sierpnia) pt. „Zapiski Więzienne” wystąpią: Maciej Zakościelny, Oksana Harhay, Olenka Matselyukh – organy. Repertuar koncertów znajduje się na plakacie i na stronie internetowej.
 3. Uroczyste rozpoczęcie wystawy „Idącym w przyszłość. 966-2016” odbędzie się w środę o godzinie: 18:45. Wystawa została przygotowana przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego na rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski. Zawiera mało znane dotąd zdjęcia z wydarzeń z 1966 roku, a teksty na poszczególnych planszach zaczerpnięte są z nauczania Prymasa Tysiąclecia Stefana Kard. Wyszyńskiego.
 4. 43-cia Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza 4 sierpnia. Zachęcamy do modlitewnego wsparcia pielgrzymów. Więcej szczegółów na www.pielgrzymka.lublin.pl
 5. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wspólnego wyjazdu na SMAL czyli Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, do Garbowa w dniach 19-22 sierpnia. Chcemy zorganizować wyjazd parafialny na to wydarzenie, szczegóły u ks. Michała. Zapisy i plan spotkania na stronie wydarzenia: smal.lublin.pl
 6. W dniu 14-go sierpnia organizowana jest pielgrzymka na dzień skupienia do Rybna. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Pamiętamy” o Powstaniu Warszawskim z 1944r., w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Czego uczy święty Proboszcz?” o wskazówkach św. Jana Marii Vianneya dla kapłanów i świeckich.
 8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Zbigniew Działa z ul. Sympatycznej w 77 roku życia

Śp. Leszek Tutka z ul. Sasankowej w 83 roku życia

Śp. Lechosław Krzemiński z ul. Dziewanny w 88 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.