Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedzielę Zwykłą, rok B (25. 07. 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedzielę Zwykłą, rok B (25. 07. 2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W tym okresie, poza Mszą św. o godz. 18.00, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 3. Trwa remont dachu, przepraszamy za niedogodności, dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 4. Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane z tej racji przeznaczone są na potrzeby Fundacji MIVA Polska, która zajmuje się zakupem i dostarczeniem pojazdów dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
 5. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Do puszek przy wyjściu z Kościoła możemy składać ofiary, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
 6. Dziś obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, uroczysta Msza św. o 11.30, pod przewodnictwem Abp Stanisława Wielgusa. Po Mszy św. spotkanie integracyjne w domu Akcji Katolickiej, będzie posiłek i  występy: Program poetycki w wykonaniu Recytatorek Warsztatów Słowa w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin, Zespołu Ludowego z Żyrzyna oraz Zespołu Pasjonatta.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 a) w poniedziałek (26.07) – wspomnienie Św. Joachima i Anny

b) we czwartek (29.07) – wspomnienie Św. Marty

c) w piątek (30. 07) – wspomnienie Św. Piotra Chryzologa, bp i dK

d) w sobotę (31.07) – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prb

 1. W ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy w każdą środę o godz. 19.00. Najbliższy koncert pt. „Musica Claromontana – śpiew gregoriański ze źródeł paulińskich” odbędzie się 28 lipca, wystąpią: Schola Gregoriana Cardinalis Stephani, Wyszyński Paweł Kasprzyk, Przemysław Raczkowski, Piotr Karbownik, Michał Sławecki. Repertuar koncertów znajduje się na plakacie i na stronie internetowej.
 2. We wtorek 27 lipca zapraszamy na nowennę do św. Rodziny przed mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. Kartki z intencjami prosimy składać do skrzynki po prawej stronie kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę, 01 sierpnia, wolontariusze będą przy naszym kościele organizować zbiórkę dla chorej na SMA Niny Słupskiej. Zachęcamy do wsparcia.
 4. 43-cia Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia. W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna. Więcej szczegółów na www.pielgrzymka.lublin.pl
 5. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wspólnego wyjazdu na SMAL czyli Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, do Garbowa w dniach 19-22 sierpnia. Chcemy zorganizować wyjazd parafialny na to wydarzenie, szczegóły u ks. Michała. Zapisy i plan spotkania na stronie wydarzenia: smal.lublin.pl
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Camino zmienia życie” – o polskim Camino szlakiem Św. Jakuba, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Strażnicy Tradycji” – o tym, że Kościół nie może się wycofać uchwał Soboru Watykańskiego II.
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Leokadia Irena Łaszkiewicz z ul. Radości w 74 roku życia

Śp. Lucjan Zbigniew Kuczyński z ul. Różanej w 79 roku życia

Śp. Janina Zuzanna Orzechowska z ul. Sympatycznej w 97 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.