OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła, rok B (08.08.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła, rok B (08.08.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W tym okresie, poza Mszą św. o godz. 18.00, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 19.30.
 3. Dziękujemy ofiarodawcy za ufundowanie witraża z wizerunkiem Wniebowzięcia NMP. Trwa remont dachu, przepraszamy za niedogodności.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  1. w poniedziałek (09.08) – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. m. patronki Europy
  2. we wtorek (10.08) – święto Św. Wawrzyńca dn. m.
  3. w środę (11.08) – wspomnienie Św. Klary dz.
 5. We wtorek 10 sierpnia zapraszamy na nowennę do św. Rodziny przed mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. Kartki z intencjami prosimy składać do skrzynki po prawej stronie kościoła. Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo za Ojczyznę.
 6. W ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin – Czuby zapraszamy w każdą środę o godz. 19.00. W tą środę (11 sierpnia) Oratorium”, wystąpią: Marcin Obuchowski – wokal, kompozytor; Alicja Karpiuk – wokal; Natalia Kozub – skrzypce; Kamil Turczyn – piano; Chór Ziemi Włodawskiej. Repertuar koncertów znajduje się na plakacie i na stronie internetowej
 7. W piątek, 13 sierpnia, Msza Św. o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na remont dachu.
 9. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wspólnego wyjazdu na SMAL czyli Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, do Garbowa w dniach 19-22 sierpnia. Chcemy zorganizować wyjazd parafialny na to wydarzenie, szczegóły u ks. Michała. Zapisy i plan spotkania na stronie wydarzenia: smal.lublin.pl
 10. W dniu 14-go sierpnia organizowana jest pielgrzymka na dzień skupienia do Rybna, są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Do Matki biegną, jadą, idą…” o sierpniowych pielgrzymkach do Częstochowy,  w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Kaznodzieje” czyli jak jasno i skutecznie tłumaczyć dzisiaj to co niepojęte.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Halina Rzeźnicka-Skweres z ul. Sasankowej w 82 roku życia

Śp. Jolanta Kaliton z ul. Różanej w 56 roku życia

Śp. Alicja Mieczkowska z ul. Szmaragdowej w 70 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.