Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, uroczystość z oktawą, rok B (04.04.2021 r.)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, uroczystość z oktawą, rok B (04.04.2021 r.)
 1. Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych: Dzieląc się radością, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, życzę, aby światłość Zmartwychwstania rozjaśniła w czasie pandemii nasze ciemności, wskazywała drogę i prowadziła bezpiecznie za Dobrym Pasterzem. Niech otwartość i współpraca z łaską Zmartwychwstałego przenika naszą codzienność i pomaga w realizowaniu naszego życiowego powołania.
 2. Obecnie obowiązują nas nowe przepisy sanitarne, umożliwiające przebywanie na nabożeństwach w Kościele 1 osobie na 20 m2. Powierzchnia Naszego Kościoła pozwala na pobyt 80 osób. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc w Kościele, w kaplicy i na chórze. W przypadku braku miejsc wewnątrz, prosimy o uczestniczenie w nabożeństwach na zewnątrz Kościoła.

W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na dwie dodatkowe Msze św., które odprawimy o godz. 15.00 i 19.30. Z tymi, którzy pozostają w domach, połączymy się za pośrednictwem kanału Yotube naszej parafii. Link na stronie internetowej. Zapraszamy także na parafialny facebook. Prosimy tych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św., o przyjęcie Komunii św. przed wejściem do Kościoła na 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. w niedzielę i święta, a także po Mszy św.

  

 1. Rezurekcja: W uroczystej procesji eucharystycznej Mszy Św. wyraziliśmy naszą wdzięczność Chrystusowi za dar odkupienia i zaproszenia nas wszystkich do udziału w dziele zbawienia. Dziękujemy ks. bp Arturowi Mizińskiemu, Sekretarzowi Generalnemu Konferencji Episkopatu za przewodniczenie tej Mszy św. i wygłoszenie Słowa Bożego. Naszą wdzięczność kierujemy także wobec tych, którzy pomagali w organizacji obchodów paschalnych:
 2. a) Bóg zapłać ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego,
 3. b) Anieli – zakrystiance, ks. Grzegorzowi i tym wszystkim, którzy im pomagali przy urządzeniu ciemnicy i Grobu Pańskiego,
 4. c) Panu Krzysztofowi sprzątającemu kościół na uroczystości Wielkanocne,
 5. d) Organistom – Stanisławowi Czajkowskiemu i Bartłomiejowi Broniszowi za śpiew i muzykę podczas nabożeństw paschalnych,
 6. e) Lektorom za służbę przy ołtarzu,
 7. f) Wszystkim niosącym sztandary, feretrony, baldachim i organizującym procesje.
 8. g) Nasza parafia przekazała paczki świąteczne dla 85 rodzin potrzebujących pomocy. Wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne i wolontariuszom, którzy rozwieźli te paczki do mieszkań składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na kontynuację wykonywanych aktualnie w naszej parafii remontów. W marcu ofiary w kopertach przekazane na remont Kościoła wyniosły 5.280 zł, a na konto parafialne wpłynęło na remont Kościoła 4.925 zł, a wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 1.180 . Pragniemy przypomnieć, że w tym roku, w maju planujemy rozpoczęcie wymiany dachu na Kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na ten cel. W marcu ofiary na remont dachu wyniosły 5.590 zł.
 10. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego którą odprawiamy o godz. 17.30.
 11. Jutro 05 kwietnia, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym oraz dodatkowe Msze św. o godz.15.00 i 19.30. Podczas Mszy Św. będzie czytany List Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL-u.
 12. W piątek w oktawie Wielkanocy, 09 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 13. W sobotę, 10 kwietnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy nabożeństwo.
 14. Za tydzień 11 kwietnia, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, będzie obchodzone święto patronalne Caritas. W tym dniu rozpoczniemy również 77. Tydzień Miłosierdzia. W związku z pandemią, również będą w tym dniu dodatkowe dwie msze św. o godz. 15.00 i 19.30.
 15. 10. Za tydzień w niedzielę, 11 kwietnia zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w kościele .
 16. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30 na nabożeństwo do Świętej Rodziny. Kartki z prośbami można składać do skarbony, która będzie wystawiona przy wejściu obok zakrystii. Ofiary na tacę zebrane w czasie tej Mszy Św. będą przeznaczone na Msze św. zbiorowe: o godz. 12.00 i 18.00.
 17. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele. 
 1. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, dzięki któremu pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła. W każdą środę, do końca kwietnia o godz. 16.00 będzie możliwość rozliczenia PIT-u na plebanii. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. PIT-y składamy w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 2. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Co się stało w chwili śmierci Chrystusa?, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Opowieść Marii Magdaleny”. W zakrystii i witrynie księgarskiej można także nabyć dwie książki ks. prof. Mirosława Wróbla pt. Biblijna ikona św. Józefa i Biblijna Droga Krzyżowa, oraz książkę Biblia dla naszych dzieci.
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Marta Marcinkowska z ul. Fantastycznej w 88 roku życia

Śp. Adam Samborski z ul. Dziewanny w 64 roku życia

Śp. Roman Komosiński z ul. Przedwiośnie w 57 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.