Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok A (12.04.2019 r.)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok A (12.04.2019 r.)

1.Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych:

Dzieląc się radością, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, życzę, aby światłość Zmartwychwstania rozjaśniła nasze ciemności, wskazywała drogę i prowadziła bezpiecznie za Dobrym Pasterzem. Niech otwartość i współpraca z łaską Zmartwychwstałego przenika naszą codzienność i pomaga w realizowaniu naszego życiowego powołania.

 1. Bóg zapłać ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego
  b) Anieli – zakrystiance, ks. Grzegorzowi i tym wszystkim, którzy im pomagali przy urządzeniu ciemnicy i Grobu Pańskiego
  c) Panu Krzysztofowi sprzątającemu kościół na uroczystości Wielkanocne
  d) Organistom – Stanisławowi Czajkowskiemu i Bartłomiejowi Broniszowi za śpiewy i muzykę podczas nabożeństw paschalnych
  e) Lektorom za służbę przy ołtarzu
  f) Nasza parafia przekazała paczki świąteczne dla 45 rodzin potrzebujących pomocy. Wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne i wolontariuszom, którzy rozwieźli te paczki do mieszkań składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro 13 kwietnia drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego którą odprawiamy o godz. 17.30.
 4. W piątek w oktawie Wielkanocy, 17 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Za tydzień w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, będzie obchodzone święto patronalne Caritas. Również w tym dniu rozpoczniemy 76. Tydzień Miłosierdzia.
 6. Na czas epidemii transmisja wszystkich Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie online na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, że w kościele może być tylko 5 osób.
 7. Przypominamy, że nasz Kościół parafialny jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00, a całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy MBNP od godz. 8.00, a z czwartku na piątek adoracja całonocna.
 8. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Wypełnianie bezpłatne PIT – u odwołane w czasie trwania epidemii.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne na potrzeby naszego Kościoła. Ponieważ mamy wiele pytań dotyczących złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św., można to uczynić wpłacając na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń. W ważnych sprawach rosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej od wtorku.
 10. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii modlą się w kaplicy domu parafialnego łącząc się z wiernymi.
 11. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość niedzielny są do nabycia przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składamy do puszki.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

Śp. Danuta Jurek z ul. Jana Pawła II w 62 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.