Niedziela Zesłania Ducha Świętego, urocz.rok A (31.05.2020 r.)

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, urocz.rok A (31.05.2020 r.)

1.D E K R E T dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej

W związku ze zniesieniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje faktycznie możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, począwszy od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, przypadającej 31 maja 2020 r., zgodnie z kan. 87 § 1 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

 • osób w podeszłym wieku
 • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
 • osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Dziękując Bogu za opiekę i błogosławieństwo w trudnym czasie epidemii, zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

+Stanisław Budzik     Arcybiskup Metropolita Lubelski

 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro w poniedziałek 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie o godz.17.30.
 3. We wtorek 02 czerwca o godz. 18.45 spotkanie w kościele kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (01. 06) – NMP Matki Kościoła, święto. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00.
  b) w środę (03. 06) – Św. Karola Lwangi i Tow., mm., wspom.
  c) w czwartek (04. 06) – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto.
  d) w piątek (05. 06) –Św. Bonifacego, bp., m., wspom.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca, o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 6. Za tydzień w niedzielę 07 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 7. Od soboty 06 czerwca do poniedziałku 08 czerwca zapraszamy na Papieskie Dni Rodziny. W tych dniach gościć będziemy ks. prof. Mirosława Wróbla z KUL, który będzie głosił Słowo Boże.

Program Papieskich Dni Rodziny
06.06 (sobota) – o godz. 12.00 i 18.00 – Msze św. z kazaniem
07.06 (niedziela) – o godz. 19.00 – Koncert Papieski pt. Jedna jest Polska, w którym wystąpią artyści scen polskich m.in. Alicja Węgorzewska – śpiew, Maciej Miecznikowski – śpiew, Robert Grudzień – organy, Bogdan Kierejsza – skrzypce oraz Krzysztof Cezary Buszman – poeta, recytacja.

08.06 (poniedziałek) –  o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00  – Msze św. z kazaniem

 Małżeństwa, które obchodziły jubileusz w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Abp Mieczysławem Mokrzyckim – Metropolitą Lwowskim we wtorek 9 czerwca o godz. 18.00. podczas której odbędzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

 1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można to uczynić wpłacając ją na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 2. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej naszej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii, łącząc się z wiernymi, modlą się w kaplicy domu parafialnego.
 4. Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: Dary Ducha Świętego – jak je zrozumieć!, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Nastoletnia świętość. Są również pamiątki pierwszokomunijne, książki i albumy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim i Janie Pawle II oraz wiele innych ciekawych książek, modlitewników. Zapraszamy.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana:

Śp. Henryka Machaj z ul. Szmaragdowej w 82 roku życia

Śp. Hanna Syroka z ul. Przedwiośnie w 85 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.