Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rok B (28.03.2021 r.)

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rok B (28.03.2021 r.)

Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, szczególny okres w liturgii Kościoła. W czasie, w którym doświadczamy epidemii, powinniśmy naszą modlitwą w sposób szczególny włączyć się w uroczyste przeżywanie Triduum Sacrum: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Od soboty, 27 marca obowiązują nas nowe przepisy sanitarne, umożliwiające przebywanie na nabożeństwach w Kościele 1 osobie na 20 m2. Powierzchnia Naszego Kościoła, łącznie z kaplicą, chórem i zakrystią pozwala na pobyt 80 osób. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc w Kościele, w kaplicy i na chórze. W przypadku braku miejsc wewnątrz, prosimy o uczestniczenie w nabożeństwach na zewnątrz Kościoła. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na dwie dodatkowe Msze św., które odprawimy o godz. 15.00 i 19.30. Z tymi, którzy pozostają w domach, połączymy się za pośrednictwem kanału Youtube naszej parafii. Link na stronie internetowej. Zapraszamy także na parafialny Facebook. Prosimy tych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św., o przyjęcie Komunii św. przed wejściem do Kościoła 10 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. w niedzielę i święta.

 Dzisiaj, w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytany opis Męki Pańskiej. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo – Muzyczne „Misterium Wielkopostne” z udziałem Archidiecezjalnego chóru chłopięco – męskiego PUERI CANTORES LUBLINENSES pod dyrygenturą Attili Hontiego. Wystąpią: Adam Widzinski – organy, Dariusz Lewandowski, Grzegorz Hordyjewicz – trąbka, Stanisław Siedlaczek – kotły.

 1. W czasie epidemii wszystkie Msze św. w niedzielę i w dni powszednie będą transmitowane online na stronie internetowej naszej parafii.
 2. Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie od poniedziałku 29 marca do soboty 3 kwietnia w godz. 7.00 do 8.00. od 11.00 do 13.00 i od godz. 15.00 do 19.00.
 3. Z racji Wielkiego Tygodnia nie ma nabożeństw w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W związku z pandemią, osoby które nie będą uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku i nie przyjmą Komunii św. nie przerywają praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i mogą ją kontynuować w maju.
 4. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30, 12.00 i 18.00.
 5. We wtorek, 30 marca o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. Do Wielkiego Wtorku można składać produkty żywnościowe i przynosić ofiary pieniężne do zakrystii lub kancelarii. Torby miłosierdzia (tytki charytatywne) będą wyłożone przy ołtarzu i można je także pobierać w zakrystii.
 7. W Wielką Środę, 31 marca będziemy rozwozić paczki świąteczne do domów potrzebujących.
 8. W Wielki Czwartek, 01 kwietnia Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp. Stanisław Wielgus. W tym dniu nie ma Mszy Św. rano.
 9. W Wielki Piątek, 02 kwietnia „Ciemna Jutrznia”. o godz. 6.00. Droga Krzyżowa wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00.

Porządek adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i grobie:

a) Wielki Piątek od 9.00 do 14.00 dzieci i młodzież

b) Po liturgii Wielkiego Piątku zapraszamy:

– od 20.00 do 22.00 – młodzież

– od 22.00 do 24.00  – wiernych ze Skarpy

– od 24.00 do 02.00 – wiernych z ulic: Szmaragdowej, Jutrzenki i Watykańskiej

– od 02.00 do 04.00 – wiernych z Ruty

– od 04.00 do 06.00 – wspólnoty Neokatechumenalne

– od 06.00 do 08.00 – pozostałych chętnych parafian

c) W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

d) Adoracja Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę odbywa się bez ucałowania krzyża, a jedynie poprzez skłon lub uklęknięcie. Będzie również możliwość złożenia ofiary. 

 1. W Wielką Sobotę, 03 kwietnia o godz. 6.00 „Ciemna Jutrznia”. Błogosławieństwo pokarmów w Kościele w godz. 8.00 – 14.00 co pół godziny. Wewnątrz może przebywać jednocześnie 80 osób, a pozostałe ustawią się, zachowując odstępy, na zewnątrz Kościoła. Liturgia Wigilii Paschalnej – Wielkiej Nocy o godz. 20.00, prosimy o przyniesienie świec. Po zakończonej Liturgii nie ma czuwania przy grobie.
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiegoo godz. 6.00 uroczysta Msza Św. Rezurekcyjna. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu. Następna Msza Św. o godz. 8.30. Zbierane w tym dniu ofiary na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia.
 4. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30 na nabożeństwo do Świętej Rodziny. Kartki z prośbami można składać do skarbony, która będzie wystawiona przy wejściu obok zakrystii. Ofiary na tacę zebrane w czasie tej Mszy Św. będą przeznaczone na Mszę św. zbiorową o godz. 12.00 i 18.00.
 5. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 6. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, dzięki któremu pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła. W każdą środę, do końca kwietnia o godz. 16.00 będzie możliwość rozliczenia PIT-u na plebanii. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. PIT-y składamy w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 7. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje akcję rozprowadzania paschalików i czekoladowych baranków, będących symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa. Można je nabywać w witrynie księgarskiej. Pozyskany dochód zostanie w całości przeznaczony na wsparcie biednych.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Między wiarą a strachem, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Po co Bogu cierpienie”. W zakrystii i witrynie księgarskiej można także nabyć dwie książki Ks. prof. Mirosława Wróbla pt. Biblijna ikona św. Józefa i Biblijna Droga Krzyżowa, oraz książkę Biblia dla naszych dzieci.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Kazimierz Szymański z ul. Gościnnej w 92 roku życia

Śp. Maciej Pakosz z ul. Gościnnej w 73 roku życia

Śp. Włodzimierz Mańka z ul. Różanej w 71 roku życia

Śp. Edward Wójtowicz z ul. Fantastycznej w 82 roku życia

Śp. Marianna Jusiak z ul. Watykańskiej w 88 roku życia

Śp. Kazimiera Chudzik – Bolikowska z ul. Różanej w 86 roku życia

Śp. Stanisława Kawęcka z ul. Sympatycznej w 89 roku życia

Śp. Teresa Zawiślak z ul. Dziewanny w 75 roku życia

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.