Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rok A (05. 04. 2020 r.)

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rok A (05. 04. 2020 r.)
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, szczególny okres w liturgii Kościoła. W czasie kiedy doświadczamy wszyscy skutków epidemii powinniśmy szczególnie naszą modlitwą włączyć się w uroczyste przeżywanie Triduum Sacrum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pragniemy za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii połączyć się z tymi, którzy pozostają w domach. Przypominamy, że jest również wiele transmisji telewizyjnych, które codziennie transmitują Msze św. i nabożeństwa.
 2. Dzisiaj dla osób uczestniczących we Mszy św. w kościele będzie błogosławieństwo palm i czytany opis Męki Pańskiej.
 3. W pierwszą niedzielę zbierana jest taca inwestycyjna. Dziękujemy wszystkim, którzy przysyłają ofiary na konto naszej parafii lub składają do skarbony w Kościele. Ofiary przekazywane w kopertach w marcu wyniosły 4.880 zł, a na konto parafialne wpłynęło 6.715 zł., ofiary te pokryły częściowo miesięczną ratę naszego kredytu na remont kościoła. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Na czas epidemii transmisja wszystkich Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie online na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Spowiedź w naszym kościele codziennie od poniedziałku 06 kwietnia do soboty 11 kwietnia od godz. 7.00 do 8.00. od 10.00 do 13.00 i od godz. 15.00 do 19.00.
 6. Udzielamy Komunię św. w czasie trwania spowiedzi co godzinę od godz. 8.00, 10.00, 11.00, 12.00, 16.00, 17.00, 18.00.
 7. Przypominamy, że nasz Kościół parafialny jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00, a całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy MBNP od godz. 8.00, a z czwartku na piątek adoracja do 22.00.
 8. Nasza parafia organizuje pomoc osobom starszym w zrobieniu zakupów. Zgłaszania przyjmujemy pod numerem telefonu kancelaryjnego (81 526 51 31 lub 81 526 51 11), w zakrystii i kancelarii. W tym roku nie organizujemy spotkania wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących, jednak chcemy dla osób w najtrudniejszej sytuacji zorganizować 30 paczek żywnościowych. Ofiary na ten cel możemy przekazać na konto naszej parafii lub w zakrystii. Paczki dostarczą harcerze przed świętami do mieszkań.
 9. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę – Msze Św. o 7:00, 7:30, 12:00 i 18:00.
 10. Przypominamy, że w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nadal obowiązuje obecność 5 osób w świątyni, osoby będące na zewnątrz Kościoła pozostają na własną odpowiedzialność i będą miały udzieloną Komunię św.
 11. W Wielki Czwartek 09 kwietnia Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. W tym dniu nie ma rano Mszy Św.
 12. W Wielki Piątek 10 kwietnia – wspólna jutrznia o godz. 6:00, tzn. „Ciemna Jutrznia”. Droga Krzyżowa wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 i rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. . Liturgie Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00.

Informujemy, że tak, jak w latach poprzednich całonocna adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i grobie. W tym roku nie wyznaczamy ulic, zapraszamy wszystkich chętnych.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę bez ucałowania krzyża poprzez skłon lub uklęknięcie. Będzie możliwość złożenia również ofiary.

W Wielką Sobotę 11 kwietnia o godz. 6:00 tzn. „Ciemna Jutrznia”. W tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów, w internecie i na stronie naszej parafii jest pozycja modlitwy, którą odmawia ojciec lub najstarsza osoba w rodzinie. Można również odmówić własną modlitwę, np. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00, osoby które wezmą udział w liturgii prosimy o przyniesienie świec. Po zakończonej Liturgii nie ma czuwania przy grobie.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6:00 uroczysta Msza św. Rezurekcyjna. Nie ma procesji. Po modlitwie przy Grobie Pańskim Kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przy głównym wejściu do kościoła. Następna Msza Św. w Wielkanoc o 8:30.

Na stronie internetowej przypominamy informację ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika na temat: Celebracji Wielkiego Tygodnia.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Wypełnianie bezpłatne PIT – u odwołane w czasie trwania epidemii.

Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne na potrzeby naszego Kościoła. Ponieważ mamy wiele pytań dotyczących złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św., można to uczynić wpłacając na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń. W ważnych sprawach prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej od poniedziałku do środy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii modlą się w kaplicy domu parafialnego łącząc się z wiernymi.

Niedziela do nabycia przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składamy do puszki.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Krystyna Wach z ul. Dziewanny w 82 roku życia
Śp. Wiesław Kowalik z ul. Szmaragdowej w 59 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.