Niedziela Najświętszej Trójcy, uroczystość, rok B (30.05.2021 r.)

Niedziela Najświętszej Trójcy, uroczystość, rok B (30.05.2021 r.)
 1. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy.
 2. Dzisiaj, w naszej parafii gościmy Rektora KUL, ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, prezesa Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie, który głosi Słowo Boże. Po każdej Mszy św., przy wyjściu z Kościoła będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na Hospicjum Dobrego Samarytanina.
 3. Dzisiaj, w godz. od 9.00 do 13.00 zapraszamy do Honorowego Oddawania Krwi przy Domu Akcji Katolickiej.
 4. We wtorek 1 czerwca rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie o godz.17.30.
 5. W środę, 02 czerwca zapraszamy na uroczystości związane z 81. rocznicą egzekucji więźniów Zamku Lubelskiego. O godz. 9.00 złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku ofiar w Rurach Jezuickich, a o godz. 9.45 w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji pomordowanych.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (31. 05) – Nawiedzenie NMP, święto.
  b) we wtorek (01. 06) – Św. Justyna, m., wspom.
  c) w czwartek (03. 06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30 i o 10.00 na podium przed kościołem, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy:

I – parafianie z Ruty za kościołem przy ul. Św. Matki Teresy z Kalkuty

II – parafianie z Widoku przy parkingu przy ul. Jutrzenki

III – parafianie ze Skarpy przy Domu Młodzieży SOS

IV – siostry z rodziny Betańskiej przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów

Zakończenie procesji  i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed Kościołem na podium.

Homilię w tym dniu będzie głosił  ks. Grzegorz Chrapała, Misjonarz Świętej Rodziny. Bezpośrednio po procesji odprawimy Mszę Św. w kościele. Ostatnia w tym dniu będzie sprawowana  o godz. 18.00. Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy o godz. 16.30. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci w strojach komunijnych, dzieci z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów oraz chętnych do niesienia parametrów procesyjnych. Zbierane w tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na stypendia dla ubogiej młodzieży. W środę, 2 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed kościołem.

d) w sobotę (05. 06) –Św. Bonifacego, bp., m., wspom.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca, o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 2. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę dachu na naszym kościele, która potrwa do jesieni. Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na ten cel.
 3. Za tydzień, w niedziele 06 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 4. Za tydzień, w niedzielę 06 czerwca ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.
 5. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego w dniu 09 czerwca w środę, w XXXIV rocznicę pobytu Jana Pawła II w Lublinie, który poprzedzony będzie Papieskimi Dniami Rodziny [od poniedziałku 07 czerwca do środy 09 czerwca]. Na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00 będziemy gościć ks. dra Ryszarda Podporę, Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej, który będzie głosił Słowo Boże. W środę, 09 czerwca o godz. 18.00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert poświęcony Św. Janowi Pawłowi II i Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł o naszej parafii „Papieskie urodziny, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Testament prymasa”.
 7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Stanisław Błasik z ul. Różanej w 81 roku życia

Śp. Elżbieta Orzechowska z ul. Sympatycznej w 75 roku życia

Śp. Mariusz Kaszuba z ul. Stokrotki w 36 roku życia

Śp. Katarzyna Jamroz z ul. Watykańskiej w 49 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.