Niedziela Najświętszej Trójcy, urocz. rok A (07.06.2020 r.)

Niedziela Najświętszej Trójcy, urocz. rok A (07.06.2020 r.)
 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie o godz. 17.30.Wyjątkowo w dniu dzisiejszym nabożeństwo będzie odprawione o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 19.00 na Koncert Papieski pt. Jedna jest Polska, w którym wystąpią artyści scen polskich m.in. Alicja Węgorzewska – śpiew, Maciej Miecznikowski – śpiew, Robert Grudzień – organy, Bogdan Kierejsza – skrzypce oraz Krzysztof Cezary Buszman – poeta, recytacja.
 3. W dniu 9 czerwca we wtorek zapraszamy na odpust parafialny w 33 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Lublinie i 3 rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski. W czasie uroczystości wystąpi Chór Jana Pawła II.
 4. Przygotowaniem do uroczystości odpustowych są Papieskie Dni Rodziny. Zapraszamy jutro w poniedziałek na Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00, jak również we wtorek na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. W tych dniach gościmy ks. prof. Mirosława Wróbla z KUL, który będzie głosił Słowo Boże.
 5. Do dzisiaj przyjmujemy zgłoszenia małżeństw, które obchodziły jubileusz do odnowienia przysięgi małżeńskiej. Zapisy w kancelarii i zakrystii. 

 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary przekazywane w kopertach w maju wyniosły 8.740 zł, na konto parafialne wpłynęło 5.720 zł, ofiary wpłacane na konto na tacę wyniosły 1.770 zł, a na remont organów 1.710 zł. Pragniemy serdecznie podziękować za przekazywane ofiary na rzecz parafii składane do kopert, na tacę i konto parafiale, dzięki czemu możemy każdego miesiąca spłacać kredyt, jak również regulować wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii.
 2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 4. a) w poniedziałek (08. 06) – Św. Jadwigi Królowej, wspom.
 5. b) we wtorek (09. 06) – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego, święto.
 6. c) w czwartek (11. 06) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku otrzymaliśmy zgodę Zarządu Dróg i Mostów na urządzenie procesji tą samą trasą, lecz został zmieniony kierunek. Rozpoczniemy procesję od ul.: św. Matki Teresy z Kalkuty Jutrzenki, Filaretów, ul. Jana Pawła II i zakończenie przy kościele. Wszyscy wierni biorą udział w procesji w maseczkach, chyba że zachowują odstęp 2 m odległości. Nie ma ograniczonej ilości osób. Porządek Mszy Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 na podium przed kościołem, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które przygotowują przy zachowaniu tych samych miejsc, zmieniła się tylko kolejność:

I – parafianie z Ruty za kościołem przy ul. Św. Matki Teresy z Kalkuty

II – parafianie z Widoku przy parkingu przy ul. Jutrzenki

III – parafianie ze Skarpy przy Domu Młodzieży SOS

IV – siostry z rodziny Betańskiej przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła  z ul. Filaretów

Homilię w tym dniu będzie głosił Ojciec Misjonarz Świętej Rodziny Grzegorz Chrapla. Bezpośrednio po procesji ok. godz. 13.00 odprawiamy Mszę Św. w kościele. Ostatnia w tym dniu o godz. 18.00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 16.30. Zapraszamy do udziału dzieci w strojach komunijnych, dzieci z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatów, niesienia parametrów procesyjnych. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II, działającego przy naszej parafii. W poniedziałek 08 maja o godz. 19.00 próba sypania kwiatów przed kościołem.

 1. d) w piątek (12. 06) – Bł. Władysława Gorala, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb., Antoniego Zawistowskiego, prb., i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm., wspom.
 2. e) w sobotę (13. 06) – Św. Antoniego z Padwy, prb., dK., wspom.
 3. Uroczystość Bożego Ciała w katedrze lubelskiej o godz. 10.00. Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji lubelskiej Arcybiskupa Stanisława Budzika.
 4. Od czwartku będzie Oktawa Bożego Ciała. Codziennie będzie Litania do NSPJ i po niej procesja dookoła kościoła. Litania do NSPJ w okresie Oktawy Bożego Ciała będzie odmawiana po Mszy św. wieczorowej.
 5. W środę 10 czerwca Msza św. o godz. 10.00 w kościele w intencji straconych więźniów Zamku Lubelskiego. Msza św. zostanie poprzedzona złożeniem kwiatów o godz. 9.30 przy pomniku stojącym w Rurach Jezuickich.
 6. W środę 10 czerwca Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, a po mszy nabożeństwo.
 7. Od piątku 12 czerwca do środy 17 czerwca będzie wystawiony koło plebanii kontener na makulaturę.
 8. W sobotę 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo Fatimskie.
 9. Za tydzień w niedzielę 14 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 10. W tym roku ks. Proboszcz Tadeusz Pajurek obchodzi w dniu 15 czerwca 40 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w intencji Jubilata i wszystkich kapłanów obchodzących rocznicę święceń zostaną odprawione w niedzielę 14 czerwca o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego Kościoła składane do kopert, na tacę i na konto parafialne. W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św. informujemy, że można to uczynić wpłacając ją na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 12. Z powodu konieczności wymiany mieszków w naszych organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt wymiany wynosi 45 tys. zł. Na stronie internetowej naszej parafii została ogłoszona akcja na rzecz organów.
 13. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii, łącząc się z wiernymi, modlą się w kaplicy domu parafialnego.
 14. Niedziela, Gość Niedzielny są do nabycia w Witrynie Księgarskiej. W Niedzieli do przeczytania m.in. artykuł: Nasz Bóg to Trójca, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Dziesięciu nowych księży. Są również pamiątki pierwszokomunijne, książki i albumy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim i Janie Pawle II oraz wiele innych ciekawych książek, modlitewników. Zapraszamy.

 W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Józef Złotnik z ul. Fantastycznej w 69 roku życia

Śp. Stanisław Kowalczyk z ul. Fantastycznej w 93 roku życia

Śp. Rena Pietraszkiewicz z ul. Szmaragdowej w 74 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.