Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – KSM

maxresdefault

KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

Podstawowe cechy Duchowości KSM

 1. Katolickość.
  Źródłem jest Pismo Św., Liturgia i Tradycja Kościoła. Przy ich pomocy nie chcemy dawać się kształtować historii, ale – jak tego chce od nas Papież – sami chcemy tę historię kształtować.
 2. Formacja podstawą działania.
  Winna ona zgodnie ze statutem odbywać się w zastępach. Pogubimy ludzi w działaniu, jeśli nie będzie pracy formacyjnej. Stowarzyszenie będzie prężne, jeśli każdy z członków indywidualnie pogłębi swoją wiedzę religijną, zwiąże się z Chrystusem, otworzy na braci i na uświęcanie świata.
 3. Integralność.
  Cechą naszego stowarzyszenia jest przyjęcie pewnego stylu życia, który polega na uporządkowaniu siebie – harmonii ducha i ciała; umysłu, woli i uczuć; poszukiwaniu prawdy, dobra i piękna.

Dekalog KSM-owicza

 1. Kochaj Boga, szerz Królestwo Chrystusowe w swojej duszy, w swej rodzinie i w swym środowisku.
 2. Służ czynnie Kościołowi i Ojczyźnie.
 3. Kształcić swój umysł, swą wolę, swe serce.
 4. Szanuj swą godność, bądź prawy i czysty.
 5. Pracuj chętnie, cudzą pracę szanuj, dąż do sprawiedliwości społecznej.
 6. Szerz chrześcijańską kulturę życia. Bądź uprzejmy, koleżeński, pomagaj chętnie bliźnim.
 7. Obowiązki spełniaj sumiennie, bądź karny i posłuszny.
 8. Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny.
 9. Bądź gospodarny, oszczędny, cudze dobro szanuj.
 10. Bądź stały w przekonaniach i wytrwały w działaniu, pogodę ducha nieś w swe otoczenie.

(Informacje zebrane i skompletowane na podstawie strony głównej KSM)

Spotkania KSMu są w każdy piątek o godz. 19:00 w “Kawiarence” pod Radiem Plus Lublin. Opiekunem Wspólnoty jest Ks. Michał Bijak. Zapraszamy!

Adres FanPage na Facebooku: https://www.facebook.com/KSM-Libertatem-Lublin-203228133757386/

I już po rekolekcjach. Wszyscy są nimi zachwyceni. Jak wieloma łaskami, darami i miłością, zostaliśmy obdarowani – to jest to coś niesamowitego. Każdy odczuł na swój własny i jedyny sposób działanie Chrystusa, naszego Pana. Dzięki Ci wielkie Panie Boże Wszechmogący! Na pewno każdy z nas, pragnie przeżywać takie ponowne nawrócenia, właśnie takie, jak te, których doznaliśmy podczas tych rekolekcji. Nasze modlitwy, prośby, niekiedy błagania, płacz– to cały czas, za każdym razem, na nowo podnosi nas do góry. Daje powody, by się uśmiechać, by cieszyć się życiem. Pozwala poradzić sobie z tym, co wydaje się nie do przebrnięcia. Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Wystarczy uwierzyć. Wystarczy chcieć. A więc, drodzy KSMowicze, chciejmy aby Chrystus został Tym Najważniejszym w naszym życiu. Naszym drogowskazem. Ucieczką przed światem pełnym cierpienia, bólu. Znajdźmy w tym wszystkim sens. Choć głęboko ukryty, jesteśmy w stanie go znaleźć. 🙂

Testimonial Świadectwo
Świadectwo

Ważne strony www

Blog Wspólnoty

W przygotowaniu...