IV Niedziela Zwykła, rok B (31.01.2021 r.)  

IV Niedziela Zwykła, rok B (31.01.2021 r.)   
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa odbędą się o stałych godzinach. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będzie odprawione o godz. 17.30 i Msza św.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

a) we wtorek (02. 02) – Ofiarowanie Pańskie, święto. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi Chór Pueri Cantores Lublinenses pod dyrygenturą ks. Attili Honti, a po Mszy Św. Chór zaśpiewa kilka kolęd.
b) w piątek (05. 02) – św. Agaty, dz., m., wspom.

c) w sobotę (06. 02) – św. Pawła Miki i Tow., mm., wspom.

  1. Za tydzień, w niedzielę 07 lutego, ofiary zbierane na tacę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, będą przeznaczone na inwestycje parafialne. 
  1. Od Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy XXX – lecia naszego Kościoła. Z tej okazji wydaliśmy folder oraz obrazek Świętej Rodziny z Modlitwą Zawierzenia Świętej Rodzinie i Błogosławieństwa domu. Wychodząc z Kościoła można zabrać zawierającą je kopertę. Ofiary, które składamy w związku z rokiem jubileuszowym, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
  2. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, dzięki któremu pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła.
  3. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł Wyobraźnia miłosierdzia” o 30 – leciu Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” założonym przez naszego ks. Proboszcza Tadeusza Pajurka, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Pocałunek zza krat” o Dniu Życia Konsekrowanego.
  4. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Jan Furman z ul. Szmaragdowej w 60 roku życia

Śp. Jerzy Ścibior z ul. Radości w 72 roku życia

1.W związku z rozporządzeniem rządowym:

  1. a) przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
  2. b) po przyjściu do kościoła, prosimy o zajmowanie miejsc z napisem: MIEJSCE DO MODLITWY.

c/ w naszym kościele, poza Komunią Św. do ust, udzielana jest  Komunia Św. na rękę [przy chrzcielnicy].

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.