IV Niedziela Wielkanocy, rok B (25.04.2021 r.)

IV Niedziela Wielkanocy, rok B (25.04.2021 r.)
 1. Obowiązujące obecnie nowe przepisy sanitarne umożliwiają przebywanie na nabożeństwach w Kościele 1 osobie na 20 m2. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo we Mszy św. na zewnątrz Kościoła zachowując obowiązujący dystans. Dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. przez internet komunia św. będzie udzielana przed i po każdej mszy.
 2. Od dnia dzisiejszego do soboty, 1 maja obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 4. a) w czwartek (29.04) – Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz, dK., patronki Europy, święto.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach.
 6. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 17.30 a tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.00.
 7. Przez cały maj będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla dzieci potrzebujących – „Nadzieja Radości”.
 8. Za tydzień, w niedzielę 02 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na nasze inwestycje parafialne.

 Od niedzieli, 02 maja Serdecznie zapraszamy do naszego Kościoła na katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Osoby zainteresowane zapraszamy na godz. 19.00. W tym dniu Słowo Boże będzie głosił ks. Jacek Piotrowski, prezbiter Drogi Neokatechumenalnej.

 1. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii na nabożeństwo do Świętej Rodziny i Mszę Św. w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30.
 2. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 3. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Do końca kwietnia, w każdą środę o godz. 16.00, będzie na plebanii możliwość rozliczenia PIT-u. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. PIT-y składamy w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 4. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. K. Lipińskiego w Lublinie zaprasza uzdolnione muzycznie i chętne dzieci oraz młodzież. Wstępne badanie predyspozycji muzycznych odbędzie się w dniu 26 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali nr 12 w domu katechetycznym. Szczegółowe informacje na plakatach.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Kto chce być dzisiaj księdzem?, w „Gościu Niedzielnym” artykuł o kierowniku duchowym „O, gdybym wcześniej miała kierownika…”. W zakrystii i witrynie księgarskiej można także nabyć dwie książki ks. prof. Mirosława Wróbla pt. Biblijna ikona św. Józefa i Biblijna Droga Krzyżowa, oraz książkę Biblia dla naszych dzieci. 
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Urszula Duda z ul. Fantastycznej w 87 roku życia

Śp. Krystian Szejduk z ul. Sasankowej w 19 roku życia

Śp. Zbigniew Kolaczek z ul. Różanej w 68 roku życia

Śp. Zofia Siedlecka z ul. Fantastycznej w 80 roku życia

Śp. Stanisław Janiec z ul. Watykańskiej w 82 roku życia

Śp. Maria Białek z ul. Sympatycznej w 71 roku życia

Śp. Patrycja Samoń z Markuszowa w 19 roku życia

Śp. Barbara Jarzębowska z ul. Jutrzenki w 83 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.