IV Niedziela Wielkanocy, rok A (03.05.2019 r.)

IV Niedziela Wielkanocy, rok A (03.05.2019 r.)
 1. W związku z ograniczoną liczbą wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach, zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 8.30 w Kościele.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 3. Od dzisiejszej niedzieli wydajemy informator z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami. Osoby, które chciałyby otrzymywać informator on-line proszone są o przekazanie swojego e – maila na pocztę internetową naszej parafii. Cena formy drukowanej informatora [papieru plus druku] wynosi 50 gr.
 4. Ofiary zebrane na tacę w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary przekazane na remont kościoła w kwietniu wyniosły: w kopertach – 5.850zł, na konto parafialne –10.245 zł. Z przeznaczeniem na tacę wpłacono na konto 5.065 zł, a na remont organów 250 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które pozwalają nam każdego miesiąca spłacać kredyt na remont, jak również regulować wszystkie inne zobowiązania finansowe naszej parafii.
 5. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św., informujemy że można to uczynić wpłacając pieniądze na konto parafii z dopiskiem, czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 6. Z powodu konieczności wymiany mieszków w organach, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto parafii z dopiskiem: na remont organów. Całkowity koszt  wymiany wynosi 45 tys. zł.

 

 1. W związku, ze spowodowanym epidemią, wstrzymaniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska prac związanych z częściowym przydziałem funduszy na tego typu inwestycje, planowana w bieżącym roku wymiana dachu na naszym kościele nie może być rozpoczęta. Komisja Ekonomiczna Rady Duszpasterskiej podjęła decyzję, że do czasu otrzymania dotacji nie jesteśmy w stanie podjąć się tego remontu
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (0.05) – Św. Floriana męczennika – wspomnienie
  a) w środę (06.05) – Św. Filipa i Jakuba, Apostołów – święto.
  b) w piątek (08.05) – Św. Stanisława, bp., męczennika., głównego patrona Polski i Archidiecezji Lubelskiej, uroczystość. W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. Abp. Stanisławie Budziku, Metropolicie Lubelskim oraz mieszkającym na naszej plebanii Abp. Stanisławie Wielgusie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a o godz. 18.00 Msza św.
 4. Msza św. w intencji Ojczyzny – wiernej Bogu, Ewangelii i Krzyżowi będzie odprawiona za tydzień, w niedzielę 10 maja o godz. 18.00, a po Mszy nabożeństwo.
 5. Zachęcamy do uczestniczenia w transmisjach wszystkich Mszy św. oraz nabożeństw w niedzielę i w dni powszednie przez stronę internetową naszej parafii. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz rządowych, w Kościele i w Kaplicy MBNP są wyznaczone miejsca do modlitwy. Większa liczba osób może uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz Kościoła zachowując przepisy sanitarne. Prosimy przychodzić do Kościoła w maseczkach i zajmować miejsce w ławkach tam, gdzie jest napis: MIEJSCE DO MODLITWY.
 6. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Składanie i odbiór PIT – w środę o godz. 16.00 na plebanii.
 7. Z powodu epidemii koronawirusa Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w czerwcu w czterech grupach: 20 czerwca w sobotę o godz. 10.00 kl. III A, o godz. 12.00 kl. III B i III E, 27 czerwca w sobotę o godz. 10.00 kl. III C, o godz. 12.00 kl. III D i dzieci spoza SP 28.
 8. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii, łącząc się z wiernymi, modlą się o tej godzinie w kaplicy domu parafialnego.
 9. Prosimy aby nie przynosić do Groty Matki Bożej zniszczonych dewocjonaliów. W najbliższym czasie ogłosimy zbiórkę tych wszystkich uszkodzonych przedmiotów kultu religijnego.
 10. Na prośbę wiernych zakupiliśmy małe buteleczki na wodę święconą w cenie 1,50 zł. Zostały one napełnione wodą i poświęcone na pierwszej w dzisiejszą niedzielę Mszy św. Osoby które pragną zabrać wodę święconą do domu, mogą złożyć ofiarę.
 11. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia przy wyjściu z Kościoła. W Niedzieli m.in. artykuł: Rzeczywista Królowa Polski, a w Gościu Niedzielnym artykuł: Jak trwoga, to do … Matki. Ofiary składamy do puszki.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana:

Śp. Maria Hołysz – Lipińska z ul. Sympatycznej w 89 roku życia

 Śp. Stefania Piętka z ul. Różanej w 94 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.