III Niedziela Wielkanocy, rok B (18.04.2021 r.)

III Niedziela Wielkanocy, rok B (18.04.2021 r.)
 1. Obowiązujące obecnie nowe przepisy sanitarne umożliwiają przebywanie na nabożeństwach w Kościele 1 osobie na 20 m2. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo we Mszy św. na zewnątrz Kościoła zachowując obowiązujący dystans. Od następnej niedzieli odwołujemy Msze św. o godz. 15.00 i 19.30. Dla tych, którzy uczestniczą we Mszy św. przez internet komunia św. będzie udzielana przed i po każdej mszy.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Zachęcamy do czytania Pisma św. w naszych domach. Zakończenie Tygodnia Biblijnego w sobotę 24 kwietnia.
 3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w piątek (23.04) – Św. Wojciecha, bp., m., głównego patrona Polski, urocz.
 5. We wtorek, 20 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się próba przed bierzmowaniem dla kl. 8 b i uczniów spoza SP28, a w środę, 21kwietnia o godz. 16.00 dla uczniów z kl. 8 a, c, d, e. Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 24 kwietnia, w dwóch grupach: o godz. 14.00 i 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. 
 1. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii na nabożeństwo do Świętej Rodziny i Mszę Św. w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30.
 2. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 3. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Do końca kwietnia, w każdą środę o godz. 16.00, będzie na plebanii możliwość rozliczenia PIT-u. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. PIT-y składamy w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Kościół to nie fabryka świętych, w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Księga cudów”. W zakrystii i witrynie księgarskiej można także nabyć dwie książki ks. prof. Mirosława Wróbla pt. Biblijna ikona św. Józefa i Biblijna Droga Krzyżowa, oraz książkę Biblia dla naszych dzieci.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Zofia Kowalczyk z ul. Szmaragdowej w 68 roku życia

Śp. Anna Świetlicka z ul. Przedwiośnie w 57 roku życia

Śp. Danuta Marek z ul. Radości w 70 roku życia

Śp. Czesław Rejek z ul. Sympatycznej w 76 roku życia

Śp. Stanisław Nachciński z ul. Romantycznej w 66 roku życia

Śp. Marian Magier z ul. Gościnnej w 73 roku życia

Śp. Roman Szymecki z ul. Sasankowej w 82 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.