III Niedziela Wielkanocy, rok A (26.04.2019 r.)

III Niedziela Wielkanocy, rok A (26.04.2019 r.)
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Zakończenie Tygodnia Biblijnego w sobotę 02 maja.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  w środę (29.04) – Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz, dK., patronki Europy, święto.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W związku z ograniczoną liczbą wiernych w Kościele zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 8.30 w Kościele .
 4. W poniedziałek 27 kwietnia Msza św. o godz. 18.00 w intencji Apostolatu Cudownego Medalika, spotkanie po Mszy odwołane.
 5. Konferencja Episkopatu Polski przenosi z niedzieli 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na sobotę, 2 maja. Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Prosimy o kontakt rodziny, które zamówiły Mszę św. w sobotę 2 maja o godz. 7.30 i w poniedziałek 4 maja o godz. 9.00.
 6. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 17.30 ORAZ o 20:30 w KOŚCIELE (nie będzie majówki przy Grocie NMP).
 7. Przez cały miesiąc maj będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla dzieci potrzebujących – „Nadzieja Radości”.
 8. Za tydzień w niedzielę 03 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na nasze inwestycje parafialne.
 9. Od przyszłej niedzieli 3 maja będziemy wydawać informator z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami. Osoby, które chciałyby otrzymywać informator na e – maila, niech przekażą swój e – mail na pocztę internetową naszej parafii.
 10. Zachęcamy do oglądania przez stronę internetową naszej parafii transmisji wszystkich Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie oraz nabożeństw. Przypominamy, że w naszym Kościele parafialnym i Kaplicy MBNP są wyznaczone miejsca do modlitwy zgodnie z zarządzeniem władz rządowych. Większa ilość osób może uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz Kościoła zachowując przepisy sanitarne. Prosimy przychodzić do Kościoła w maseczkach i zajmować miejsca w ławkach, gdzie będzie napis: MIEJSCE DO MODLITWY.
 11. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Składanie i odbiór PIT – u w środę o godz. 16.00 na plebanii.
 12. Z powodu epidemii koronawirusa Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w czerwcu w czterech grupach: 20 czerwca w sobotę o godz. 10.00 kl. III A, o godz. 12.00 kl. III B i III E, 27 czerwca w sobotę o godz. 10.00 kl. III C, o godz. 12.00 kl. III D i dzieci spoza SP 28.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne na potrzeby naszego Kościoła. Ponieważ mamy wiele pytań dotyczących złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św., można to uczynić wpłacając na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 14. Z konieczności wymiany mieszków w naszych organów, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem na remont organów. Całkowity koszt wynosi 45 tys. zł.
 15. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii modlą się w kaplicy domu parafialnego łącząc się z wiernymi.
 16. Niedziela i Mały Gość Niedzielny są do nabycia przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składamy do puszki.
 17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Edward Kwieciński z ul. Jutrzenki w 98 roku życia

Śp. Artur Puliński z ul. Radości w 74 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.