II Niedziela Wielkiego Postu, rok B (28.02.2021 r.)

II Niedziela Wielkiego Postu, rok B (28.02.2021 r.)
 1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11.30 i 18.40, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 20.00.
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
  c) Godzinki o Męce Pańskiej w każdą niedzielę o godz. 06.30.
 2. Do puszki wystawionej przy kaplicy MB oraz w zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Dzisiaj, KSM i Schola młodzieżowa zapraszają na godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z uwielbieniem oraz wołaniem o Ducha Świętego na okres Wielkiego Postu. (Zaproszenie skierowane jest do wszystkich: młodzieży, dorosłych)
 4. Od dzisiejszej niedzieli, lektorzy z naszej parafii będą prowadzić kiermasz palm i świątecznych upominków wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Misericordia” w Głusku. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (04. 03) – Św. Kazimierza, królewicza, święto.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II odbędzie się o godz. 17.30 a następnie będzie odprawiona Msza św.
 7. W poniedziałek, 01 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00.
 8. W poniedziałek, 01 marca o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
 9. Za tydzień, w niedziele 07 marca ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Za tydzień, w niedzielę 07 marca ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Genes
 11. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 12. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, dzięki któremu pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła. Od 01 marca, w każdą środę o godz. 16.00, będzie możliwość rozliczenia PIT-u na plebanii. Rozpoczynamy w dniu 03 marca. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. Składamy PIT-y w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Rodzicu! Bądź uważny!, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Paradoks posłusznego”.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Stanisław Wac z ul. Radości w 81 roku życia

Śp. Stanisław Kozieł z ul. Sympatycznej w 74 roku życia

share

Comments

 1. Gorzkie żale i Godzinki… O godz. 30.?😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.