II Niedziela Wielkiego Postu, rok A (08.03.2020 r.)

II Niedziela Wielkiego Postu, rok A (08.03.2020 r.)
 1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
 2. a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11.30 i 18.40, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 20.00.
 3. b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 4. Dzisiaj ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 5. Od dzisiejszej niedzieli lektorzy z naszej parafii przeprowadzają kiermasz palm. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
 6. Ofiary zbierane do puszki w dniu dzisiejszym przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny – Ad genteks”.
 7. We wtorek 10 marca Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, a po Mszy nabożeństwo.
 8. Za tydzień w niedzielę 15 marca zapraszamy o godz. 19.00 do kościoła na Misterium „Rzecz o śmierci i życiu” w wykonaniu Teatru ITP. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
 9. Za tydzień w niedzielę 15 marca Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami.
 10. Za tydzień w niedzielę 15 marca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na opłaty związane z ogrzewaniem naszego kościoła.
 11. Za tydzień w niedzielę 15 marca po wszystkich Mszach  Świętych odbędzie się kiermasz ozdób i stroików wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z „Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach.”
 12. Do puszki wystawionej przy kaplicy MB , oraz w zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy Czwartą Niedzielą Wielkiego Postu, a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 będą od 30 marca do 01 kwietnia.
 14. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Wszystkie osoby, które w tamtym roku przekazały 1% podatku na centrum a nie mają żadnych odliczeń nie muszą ponownie składać deklaracji. Wypełnianie bezpłatne PIT – u w każdą środę marca i kwietnia od godz. 16.00 na plebanii.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dn. 07 czerwca 2020 r. Opłata za autokar 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 16. 14. Ogłoszenie Ministra Zdrowia: Szanowni Państwo, Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia nowym koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 °C, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
  Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 °C i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego. Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ. Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – gov.pl Minister Zdrowia Prof. Łukasz Szumowski
 17. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł o nowym kościele przy ul. Berylowej: Wiele pracy przed nami, a w „Gościu Niedzielnymartykuł o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej: Daj Boże, żeby padało…. Witryna księgarska poleca również dla dzieci Małego Gościa, Modlitewniki Róż Różańcowych i Modlitewniki Maryjne.
 18. W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Śp. Stanisław Markowski z ul. Różanej w 85 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.