II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, rok B (11.04.2021 r.)

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, rok B (11.04.2021 r.)
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość odnośnie konieczności ograniczeń w czasie Triduum Paschalnego. Obowiązujące obecnie nowe przepisy sanitarne umożliwiają przebywanie na nabożeństwach w Kościele 1 osobie na 20 m2. Przypominamy o obowiązku noszenia masek zakrywających usta i nos oraz o zajmowaniu w Kościele miejsc wyznaczonych do modlitwy. W związku z przedłużeniem obostrzeń w Polsce, za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. Trydencką o godz. 14.30 i na Mszę św. o godz. 19.30.
 2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej odprawimy Mszę św. Przypominamy, że każdego dnia w kościele odmawiamy tę modlitwę.
 3. Dzisiaj, przypada także święto patronalne Caritas i rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. W związku z pandemią, w tym dniu o godz. 15.00 i 19.30 będą sprawowane dwie dodatkowe Msze Św. Zbierane dziś do puszek ofiary będą przeznaczone na „Fundusz Caritas”.
 4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się w kościele zmiana tajemnic różańcowych.
 5. We wtorek, 13 kwietnia o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 24 kwietnia, w dwóch grupach: o godz. 14.00 i 16.00.
 6. XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie popularnie zwane „Biskupiakiem” zaprasza na Wirtualne Dni Otwarte, które rozpoczną się w środę, 14 kwietnia i będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu Facebooka.
 7. Za tydzień, w niedzielę 18 kwietnia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.
 8. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Roku Rodziny, zapraszamy do naszej parafii na nabożeństwo do Świętej Rodziny i Mszę Św. w każdy wtorek o godz. 11.30 i 17.30. Kartki z prośbami można składać do skarbony, która będzie wystawiona przy wejściu obok zakrystii. Ofiary na tacę zebrane w czasie tej Mszy Św. będą przeznaczone na Msze św. zbiorowe: o godz. 12.00 i 18.00.
 9. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 10. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Do końca kwietnia, w każdą środę o godz. 16.00, będzie możliwość rozliczenia PIT-u na plebanii. Prosimy o przyniesienie PIT-u z poprzedniego roku. PIT-y składamy w kancelarii, a odbierzemy je w późniejszym terminie.
 11. 11. Pierwsza Komunia Święta w 2022 roku w naszej parafii będzie w sobotę, 21 maja.
 12. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Koło ratunkowe nie tylko dla wierzących, w „Gościu Niedzielnym” artykuł o papieżu seniorze Benedykcie XVI „Zawsze taki sam”. W zakrystii i witrynie księgarskiej można także nabyć dwie książki ks. prof. Mirosława Wróbla pt. Biblijna ikona św. Józefa i Biblijna Droga Krzyżowa, oraz książkę Biblia dla naszych dzieci.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.