II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, rok A (19.04.2019 r.)

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, rok A (19.04.2019 r.)
 1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w dniu dzisiejszym w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 na wspólną modlitwę w naszym kościele. Przypominamy, że każdego dnia w kościele odprawiamy tę modlitwę.
 2. Dzisiaj przypada święto patronalne Caritas. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone będą dla najbardziej potrzebujących. Również w tym dniu rozpoczniemy 76. Tydzień Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 4. a) w czwartek (23.04) – Św. Wojciecha, bp., m., głównego patrona Polski, urocz.
 5. b) w sobotę (25.04) – Św. Marka, Ew., święto.
 6. Zachęcamy do oglądania przez stronę internetową naszej parafii transmisji wszystkich Mszy św. w niedzielę i w dni powszednie oraz nabożeństw. Przypominamy, że dzisiaj w kościele może być tylko 5 osób, a od poniedziałku w naszym Kościele parafialnym i Kaplicy MBNP będą wyznaczone miejsca do modlitwy zgodnie z zarządzeniem władz rządowych. Nasz Kościół ma 1200 m2 łącznie z zakrystią, dlatego w sumie będzie mogło brać udział we Mszy św. 75 osób. Prosimy przychodzić do Kościoła w maseczkach i zajmować miejsca w ławkach, gdzie będzie napis: MIEJSCE DO MODLITWY.
 7. Przypominamy, że nasz Kościół parafialny jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00, a całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy MBNP od godz. 8.00, a z czwartku na piątek adoracja całonocna.
 8. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Wypełnianie bezpłatne PIT – u odwołane w czasie trwania epidemii.
 9. informacje dotyczące zmiany daty Pierwszej Komunii Świętej podamy za tydzień w niedzielę w ogłoszeniach parafialnych.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne na potrzeby naszego Kościoła. Ponieważ mamy wiele pytań dotyczących złożenia ofiary na tacę czy za odprawioną Mszę św., można to uczynić wpłacając na konto naszej parafii z dopiskiem czego dotyczy ofiara. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 11. Z konieczności wymiany mieszków w naszych organów, ogłaszamy dodatkową zbiórkę na ten cel. Ofiary można przekazywać na konto naszej parafii z dopiskiem na remont organów. Całkowity koszt wynosi 45 tys. zł.
 12. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji ustąpienia pandemii. Kapłani w naszej parafii modlą się w kaplicy domu parafialnego łącząc się z wiernymi.
 13. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość niedzielny są do nabycia przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składamy do puszki.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Andrzej Latało z ul. Fantastycznej w 72 roku życia

Śp. Teresa Barcz z ul. Sympatycznej w 72 roku życia

Śp. Halina Bernach z ul. Różanej w 88 roku życia

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.