II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, rok B (03.01.2021 r.)

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, rok B (03.01.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na kontynuację aktualnie wykonywanych remontów w naszej parafii. W grudniu ofiary przekazane w kopertach wyniosły 52.260 , na konto parafialne wpłynęło 42.629 zł, wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 1.280 . W ubiegłym miesiącu zakończyliśmy prace przy wymianie głównego okna nad wejściem do kościoła.
 2. W środę, 06 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, z obrzędem poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane za kadzidło i kredę przeznaczone będą na wakacyjny wyjazd ministrantów a składane tym dniu ofiary na tacę będą przekazane na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 3. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa ORSZAK TRZECH KRÓLIbędzie miał formę gry miejskiej. Orszak rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika w Archikatedrze Lubelskiej. Po Mszy św. uczestnicy zgłoszą się do rejestracji, aby otrzymać regulamin wydarzenia i mapy. Z powodu obostrzeń grupy będą maksymalnie pięcioosobowe. Każda z drużyn będzie przechodziła trasę w swoim tempie i w dowolnie wybranej kolejności punktów. Wydarzenie zakończy się o godz. 13.00.  
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będzie odprawione o godz. 17.30 i Msza św.
 5. W tym roku w naszej Archidiecezji została odwołana wizyta duszpasterska, nazywana kolędą. W naszej parafii zapraszamy wiernych z poszczególnych bloków na Mszę św. wieczorową do Kościoła lub za pośrednictwem internatu przez stronę internetową naszej parafii. Każdego dnia są wyznaczone ulice i numery bloków. Osoby, które pragną poświęcić nowe mieszkanie będą mogły zaprosić kapłana indywidualnie w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowy rozkład Mszy św. dla poszczególnych ulic jest podany w specjalnym Biuletynie parafialnym.
 6. Plan Mszy św. z racji wizyty duszpasterskiej oraz informacja o Mszach podane poniżej będą wywieszona przy wejściach do bloku:

  https://www.rodzina.lublin.pl/msze-sw-z-blogoslawienstwem-mieszkancow/

 1. Za tydzień, w niedzielę 10 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy nabożeństwo.
 2. W 2021 roku skupienia dla narzeczonych będą odbywać się w parafii pw. Św. Józefa w II niedzielę miesiąca o godz. 15.00.
 3. Miasto Lublin zachęca seniorów do korzystania z tzw. opasek życia, służących do wezwania natychmiastowej pomocy w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
 4. Od Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy XXX – lecia naszego Kościoła. Z tej okazji wydaliśmy folder oraz obrazek Świętej Rodziny z Modlitwą Zawierzenia Świętej Rodzinie i Błogosławieństwa domu. Wychodząc z Kościoła można zabrać zawierającą je kopertę. Ofiary, które będziemy w tym roku składać z okazji wizyty duszpasterskiej, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Błogosławcie, a nie złorzeczcie. Zachęcamy do nabywania książki o historii naszej parafii w cenie promocyjnej 6 zł.
 6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Jerzy Cięszczyk z ul. Sympatycznej w 89 roku życia

Śp. Honorata Piątek z ul. Radości w 91 roku życia

Śp. Stanisław Warda z ul. Szmaragdowej w 86 roku życia

Śp. Jerzy Pawluczuk z ul. Szmaragdowej w 90 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.