II Niedziela Adwentu, rok B (06.12.2020 r.)

II Niedziela Adwentu, rok B (06.12.2020 r.)
 1. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30. Msza św. w niedzielę o godz. 6.00 rano jest mszą z niedzieli. Ofiary zbierane do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „ Gwiazdka Nadziei”.

Codziennie zapraszamy dzieci na roratnią Mszę św., na której będzie można wylosować figurkę Matki Bożej i będą rozdawane obrazki. W każdy piątek oprawę muzyczną na Mszy św. roratnej zapewni schola młodzieżowa. Dlatego w tym dniu na modlitwę zapraszamy szczególnie ludzi młodych.

 1. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na kontynuację aktualnie wykonywanych remontów w naszej parafii. W listopadzie ofiary przekazane w kopertach wyniosły 12.780 , na konto parafialne wpłynęło 9.860 zł, wpłacone na konto ofiary na tacę wyniosły 1.720 . W ubiegłym miesiącu zakończyliśmy prace przy remoncie muru oporowego i schodów przy wejściu do kościoła, kaplicy oraz plebanii. Została wykonana pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Trwają prace przy wymianie głównego okna nad wejściem do kościoła. Zakończono rekultywację zieleni w Ogrodzie Różanym. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, dzięki którym możemy każdego miesiąca spłacać kredyt i regulować zobowiązania finansowe naszej parafii.
 2. Dzisiaj, ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 3. Dzisiaj, po nagrody zapraszamy do zakrystii dzieci, które chodziły na różaniec październikowy i wykleiły cały obrazek.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 5. a) w poniedziałek (07.12) – Św. Ambrożego, bp., dK., wspom.
  b) we wtorek (08.12) – Niepokalane Poczęcie NMP, uroczystość.
  – Msze św. w naszym kościele o godz. 00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00.
  – W tym dniu można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ze stolików przy wyjściu z kościoła pobieramy deklaracje, które złożymy w darze ołtarza na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00. Przynosimy również ze sobą świece.

– We worek o godz.12.00, w Godzinie Łaski będzie odprawiona Msza św. zbiorowa. Czuwanie różańcowe przed Mszą o godz. 10.30 będzie prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Intencje na mszę zbiorową przyjmujemy w zakrystii.

– Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone medaliki z MB Niepokalanie Poczętą dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Medaliki można odebrać w zakrystii po Mszy św. lub w innym terminie .

 1. c) w czwartek (10. 12) – NMP Loretańskiej, wspom.
 2. W czwartek, 10 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i nabożeństwo.

 Za tydzień, w sobotę 12 grudnia o godz. 18.00, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszym Kościele. Poprowadzi je ks. Kan. Bogdan Zagórski, proboszcz parafii pw. Św. Jana Kantego w Lublinie przy ul. Berylowej. W czasie rekolekcji zbieramy żywność oraz ofiary pieniężne na wigilię i paczki dla ludzi samotnych. Torby miłosierdzia będzie można odbierać od środy w zakrystii i w kancelarii.

Plan rekolekcji:

Poniedziałek (14.12), wtorek (15.12), środa (16.12):

6:00 Msza święta z nauką dla dorosłych

10:00 Msza święta z nauką dla dorosłych

12:00 Msza święta z nauką dla dorosłych

16:00 Msza święta z nauką dla dzieci

18:00 Msza święta z nauką dla dorosłych

19.30 Nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkół średnich i studentów, a w środę na zakończenie Msza św.

Spowiedź rekolekcyjna przez wszystkie dni rekolekcyjne

30 minut przed każdą Mszą św. i w trakcie Mszy św.

W czasie rekolekcji kancelaria będzie nieczynna. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt z księdzem w zakrystii.

 1. Za tydzień, w niedzielę 13 grudnia, o godz. 19.00, z okazji 100 – lecia urodzin Św. Jana Pawła II zapraszamy na Koncert Papieski „Świętość życia ludzkiego”. Wystąpią: Jerzy Zelnik, Bogusław Morka i Robert Grudzień.
 2. W związku z pandemią opłatki wigilijne będą w tym roku roznoszone do skrzynek pocztowych tych rodzin, które w ubiegłym roku przyjęły opłatek. Opłatek wigilijny wraz z listem od ks. Proboszcza oraz blankietami, na których możemy wypisać ofiary, został umieszczony w hermetycznej foliowej kopercie. Na kopercie jest adres parafii i telefon dla tych osób, które w tym roku zrezygnują z przyjęcia opłatka. Można go zwrócić do kancelarii.

Dziękujemy wszystkim, którzy roznosili opłatek. W tym tygodniu zostanie on już rozniesiony do wszystkich bloków.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i do kopert. Pozwalają nam one na zapewnienie funkcjonowania parafii, pomimo pandemii i ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 2. Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej są do nabycia świece wigilijne.
 3. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Od pobożności do dogmatu, a w Gościu Niedzielnymartykuł: Realizm wiary. W tym roku, z powodu pandemii, parafia nie wydała swoich kalendarzy. Zachęcamy do nabywania kalendarzy maryjnych na 2021 rok, wydanych przez Archidiecezję w cenie 5 zł.
 4. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Waldemar Pastusiak z ul. Sympatycznej w 67 roku życia

Śp. Ryszard Gajowiak z ul. Fantastycznej w 72 roku życia

Śp. Marian Parcheta z ul. Stokrotki w 69 roku życia

Śp. Alojzy Wójcik z ul. Sympatycznej w 87 roku życia

Śp. Klara Wójcik z ul. Dziewanny w 90 roku życia

Śp. Krystyna Daniel z ul. Sympatycznej w 81 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.