I Niedziela Wielkiego Postu, rok B (21.02.2021 r.)

I Niedziela Wielkiego Postu, rok B (21.02.2021 r.)
 1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11.30 i 18.40, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 20.00.
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
  c) Godzinki o Męce Pańskiej w każdą niedzielę o godz. 06.30.
 2. Dzisiaj, w godz. od 9.00 do 13.00 zachęcamy do honorowego oddawania krwi przy Domu Akcji Katolickiej. Szczegóły na plakatach.
 3. Zbierane dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie Kościoła.
 4. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
 5. W zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek(22. 02) – Katedry Świętego Piotra, AP., święto.
 7. We wtorek, 23 lutego o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 8. KSM i Schola młodzieżowa zapraszają w przyszłą niedzielę, 28 lutego na godz.19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z uwielbieniem oraz wołaniem o Ducha Świętego na okres Wielkiego Postu. (Zaproszenie skierowane jest do wszystkich: młodzieży, dorosłych)
 9. Od niedzieli, 28 lutego lektorzy z naszej parafii będą prowadzić kiermasz palm. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
 10. Trwamy w Roku Jubileuszowym XXX – lecia naszego Kościoła. Ofiary, które składamy z tej okazji, przeznaczymy na wymianę dachu na Kościele.
 11. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, dzięki któremu pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Informacje na ten temat znajdują się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła. Od 01 marca, w każdą środę o godz. 16.00, będzie możliwość rozliczenia PIT-u na plebanii.
 12. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Ratunek w Ukrzyżowanym, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł „Post na wzrost”.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana:

Śp. Edward Romanek z ul. Radości w 77 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.