I Niedziela Wielkiego Postu, rok A (01.03.2020 r.)

I Niedziela Wielkiego Postu, rok A (01.03.2020 r.)

1.Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z przedstawicielami władz, jak również z bohaterami niezłomnymi w naszym kościele o godz. 11.30.

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30 w Domu Akcji Katolickiej.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary przekazywane w kopertach w lutym wyniosły 4.847 zł, a na konto parafialne wpłynęło 5.250 zł.
 3. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych o godz. 11.30 i 18.40, dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży o godz. 20.00.
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 4. W zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w środę (04. 03) – Św. Kazimierza, królewicza, święto.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach.
 7. We wtorek 03 marca w kościele o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 8. Ofiary zbierane do puszek przez okres Wielkiego Postu przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
 9. W sobotę 07 marca o godz. 18.30 w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul. Bernardyńskiej odbędzie się pierwszy Męski Różaniec w Lublinie.
 10. Za tydzień w niedziele 08 marca ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 11. Od niedzieli 08 marca lektorzy z naszej parafii będą przeprowadzać kiermasz palm. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
 12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy Czwartą Niedzielą Wielkiego Postu, a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 będą od 30 marca do 01 kwietnia.
 13. W III Niedziele Wielkiego Postu (15. 03) zapraszamy o godz. 19.00 do kościoła na Misterium „Rzecz o śmierci i życiu” w wykonaniu Teatru ITP. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
 14. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Wszystkie osoby, które w tamtym roku przekazały 1% podatku na centrum a nie mają żadnych odliczeń nie muszą ponownie składać deklaracji. Wypełnianie bezpłatne PIT – u w każdą środę marca i kwietnia od godz. 16.00 na plebanii. Osoby chętne do wypełniania PIT-ów zapraszamy do zakrystii.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dn. 07 czerwca 2020 r. Opłata za autokar 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 16. 17. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł: Czas rzeczywistej pokuty, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Pasja Prymasa. Witryna księgarska poleca również dla dzieci Małego Gościa, Modlitewniki Róż Różańcowych i Modlitewniki Maryjne.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Maria Kwiecińska z ul. Jutrzenki w 94 roku życia

Śp. Bronisława Rakieć – Rejch z ul. Stokrotki w 89 roku życia

Śp. Halina Szuba z ul. Różanej w 88 roku życia

Śp. Elżbieta Mika z ul. Różanej w 75 roku życia

Śp. Mateusz Panek z ul. Sympatycznej w 22 roku życia

Śp. Maria Marciniak z ul. Radości w 73 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.