I Niedziela Adwentu, rok B (29.11.2020 r.)

I Niedziela Adwentu, rok B (29.11.2020 r.)

Dzisiaj, przeżywamy już Pierwszą Niedzielę Adwentu. Roraty będą odprawiane o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie – o godz. 7.30. Msza św. w niedzielę o godz. 6.00 rano jest mszą z niedzieli. Ofiary zbierane do puszek przez cały okres Adwentu przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”.

Codziennie zapraszamy dzieci na roratnią Mszę św., na której będzie można wylosować figurkę Matki Bożej i będą rozdawane obrazki. W każdy piątek oprawę muzyczną na Mszy św. roratnej zapewni schola młodzieżowa. Dlatego w tym dniu na modlitwę zapraszamy szczególnie ludzi młodych.

 1. Dzisiaj, Szkoła Podstawowa nr 28 obchodzi XXXII rocznicę nadania imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Msza Św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 10.00.
 2. Dzisiaj, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium w Lublinie.
 3. Dzisiaj zostanie przeprowadzony przez lektorów kiermasz pamiątek świątecznych i prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Misericordia” w Głusku.
 4. Dzisiaj, w godz. od 9.00 do 13.00, będzie można przy Domu Akcji Katolickiej honorowo oddać krew.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 będzie odprawione nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 7. a) w czwartek (03. 12) – Św. Franciszka Ksawerego, prb., wspom.
 8. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek 1 grudnia o godz. 18.00 w kościele.
 9. Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej zaprasza na katechezę adwentową do kościoła, w czwartek, 3 grudnia o godz. 19.00.
 10. Za tydzień, w niedzielę 6 grudnia, ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 11. Za tydzień, w niedzielę 6 grudnia, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 12. Za tydzień, w niedzielę 6 grudnia, zapraszamy po nagrody do zakrystii dzieci, które chodziły na różaniec październikowy i wykleiły cały obrazek. 
 1. W związku z pandemią opłatki wigilijne będą w tym roku roznoszone do skrzynek pocztowych tych rodzin, które w ubiegłym roku przyjęły opłatek. Opłatek wigilijny wraz z listem od ks. Proboszcza oraz blankietami, na których możemy wypisać ofiary, zostanie umieszczony w hermetycznej foliowej kopercie. Na kopercie jest adres parafii i telefon dla osób, które w tym roku zrezygnują z przyjęcia opłatka. Można go zwrócić do kancelarii.

Osoby z poszczególnych bloków, które chciałyby nam pomóc w roznoszeniu opłatków, zapraszamy do środy włącznie. Opłatki można pobierać na plebanii. Jeżeli takich osób nie będzie, opłatki rozniosą wolontariusze z naszej parafii.

 1. Zbiórka makulatury została w tym roku odwołana z powodu braku odbiorców.
 2. W związku z pandemią prosimy o zgłaszanie do kancelarii lub zakrystii osób potrzebujących pomocy. Caritas Parafialna zorganizuje wsparcie (zakupy, dostarczenie gorącego posiłku).
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne i do kopert. Pozwalają nam one na zapewnienie funkcjonowania parafii, pomimo pandemii i ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.
 1. Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej są do nabycia świece wigilijne.
 2. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł: Adwentowe pytania i płytę CD Ogólnopolskie Rekolekcje, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Pozwolić Mu działać, a w dodatku kalendarz na 2021rok ze świętymi. Jest także do nabycia czasopismo Różaniec.

 W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Rafał Russ z ul. Różanej w 39 roku życia

Śp. Adam Łaskowski z ul. Romantycznej w 70 roku życia

Śp. Mieczysław Pietrzak z ul. Przedwiośnie w 75 roku życia

share

Comments

 1. Szczęść Boże!
  W ogłoszeniach on-line brakuje intencji mszalnych na dany tydzień szczególnie, że mamy epidemię koronowirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.