Eucharystyczny Ruch Młodych

IMG_20161211_110342

Nasza wspólnota powstała na początku roku szkolnego 2016/2017. Jest nas 15 osób i staramy się czynnie włączać w życie Kościoła.

Uczestniczymy w niedzielnej liturgii Mszy Św., w miesiącu październikowym często prowadziliśmy różaniec z rozważaniami dla wszystkich dzieci, każdego dnia omadlaliśmy naszą Ojczyznę, a w Tygodniu Misyjnym przedstawialiśmy ludzi pięciu kontynentów modląc się za misjonarzy i misje. Udanym przedsięwzięciem  był również kiermasz bożonarodzeniowy na cele naszej wspólnoty: prenumerata ”Promienia Eucharystii”, wyjścia na łyżwy, do kina. Podzieliliśmy się również z potrzebującymi i część funduszy przeznaczyliśmy na Kuchnię dla ubogich Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie. Łączymy się w działaniach z ERM-em innych parafii. I tak zostaliśmy zaproszeni do par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie na bal karnawałowy! Było świetnie!

Jak wszystkim wiadomo, w tym roku obchodzimy 30-lecie wizyty św. Jana Pawła II w naszej parafii, kiedy to w 1987 r. nasz Wielki Rodak udzielił święceń kapłańskich 50 diakonom reprezentującym  wszystkie diecezje w Polsce. Pragniemy i tutaj czynnie włączyć się w działania parafii i już teraz modlimy się za naszych kapłanów i tych, którzy są związani z nią – dziękując Panu Bogu, że przez nich możemy być tak blisko Najwyższego!

Kiedy się spotykamy?

Zapraszamy dzieci po I Komunii Św. i młodych w czwartek 15.30 – 16.15 do Domu Parafialnego! Opiekunami naszymi są: s. Bernarda i ks. Piotr Iracki. Czekamy na Was!

Pozdrawiamy wszystkich!

logoERM

Jaki jest cel ERM-u?

Eucharystyczny Ruch Młodych gromadzi w parafiach dzieci oraz młodzież i wychowuje je na przyjaciół Chrystusa Króla ukrytego w Eucharystii. Młodzi wypełniając obowiązki członka ERM-u, podejmują pracę nad sobą, uczą się ofiarności, modlitwy oraz odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.   

Jakie są zasady ERM-u?

  1. Żyj Mszą Św. – bo Sercem Ruchu jest Eucharystia
  2. Czytaj Ewangelię – pragniemy poznawać Jezusa w Jego Słowie
  3. Kochaj bliźnich – staramy się być życzliwi i otwarci dla drugiego
  4. Bądź trzynastym apostołem – bardzo ważny jest dla nas wymiar świadectwa i apostolstwa

Mój osobisty czas przeżyty na kursach czy rekolekcjach jest poczuciem czasu, który rezerwuję dla siebie i Pana Boga. Jest to czas refleksji i pracy nad sobą, czas, w którym mamy Go na wyłączność dla siebie. Wtedy mam poczucie, że wszystko Bogu mogę ofiarować, zawierzyć i oddać Mu całą siebie. Uświadamiam sobie wtedy, że to dla Niego i z Nim chcę przebywać, chcę chłonąć nowe wiadomości, usłyszeć słowa, które przez osobę prowadzącą chce nam przekazać, korzystać z tej miłości, którą nas obdarowuje a zarazem dzielić się nią z innymi.
(http://www.erm.pl/wiadomosci/395-swiadectwo-z-kursu-podstawowego-fundament-erm-w-lodzi)

Testimonial Świadectwo Animatora ERM
Świadectwo Animatora ERM

Ważne strony www

Blog Wspólnoty

Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą dekorację świąteczną
ERM, ScholaAVE

Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą dekorację świąteczną

/ Marzec 05, 2018

Rozwiązanie Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą dekorację świąteczną odbyło się 04.03.2018 r. w kościele Świętej Rodziny podczas rozpoczętych rekolekcji szkolnych. Piękne prace i dodatkowo zrobione przez Eucharystyczny Ruch Młodych i scholę zostały przeznaczone na Kiermasz Wielkanocny...