Duszpasterstwo Wdów i Wdowców

5459507646_c99b626020_o

Wychodząc naprzeciw zaleceniom KEP oraz potrzebami środowiska lokalnego przy naszej parafii powołaliśmy Duszpasterstwo Wdów i Wdowców.  

Ojciec Święty Benedykt XVI w encyklice „Spe salvi” napisał,  że o wdowieństwie należy mówić w kategoriach nadziei i życia. We współczesnym świecie istnieje wielkie zapotrzebowanie na nadzieję. Bowiem właśnie ona zapewnia nas, że niezależnie od sytuacji, nigdy nie zabraknie nam przemożnej, zwycięskiej obecności Chrystusa Zmartwychwstałego. I w tę prawdę  jest również wpisane doświadczenie wdowieństwa. Śmierć bowiem jest częścią świętej historii życia każdego z nas.

Spotkania modlitewne połączone zawsze z ciekawym wykładem odbywają się – niecyklicznie – w środy o  godz. 19.00. Opiekunem Grupy jest ks. Mariusz Karczmarczyk.

(zdjęcie powyższe ze strony: https://www.flickr.com/photos/jaredlwong/5459507646 )

„Młodość jak zorza poranna szybko przemija» — powiada Kohelet (11, 10). Biblia nie waha się mówić otwarcie — czasem nawet ze śmiałym realizmem — o nietrwałości życia i o nieubłaganym upływie czasu: «Marność nad marnościami, (...) marność nad marnościami — wszystko marność» (Koh 1, 2):
„Przez śmierć jednego z małżonków druga strona znajduje się w szczególnej sytuacji. Zwykle opieka nad taką osobą należy do rodziny, zwłaszcza do dzieci. Gdy jednak, z różnych powodów, takiej opieki nie znajduje, odpowiednią troską powinna otoczyć je wspólnota parafialna, jako rodzina rodzin”. (Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin, KEP, Warszawa 2003).

Testimonial Propozycja dla osób owdowiałych
Propozycja dla osób owdowiałych

Blog Wspólnoty

W przygotowaniu...