XXVIII Niedziela Zwykła, rok C (09. 10. 2016 r.)

XXVIII Niedziela Zwykła, rok C (09. 10. 2016 r.)

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy wizytację kanoniczną w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. bpa Mieczysława Cisło.
 2. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu otrzymują obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiaj młodzież zbiera ofiary do puszek przed kościołem, które przeznaczone są na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież organizuje także kiermasz kremówek papieskich.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (13. 10) – Bł. Honorata Koźmińskiego, prb., wspomn.
  b) w sobotę ( 16. 10) – Św. Teresy od Jezusa, dz., dK., wspomn.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 15 października. Tematem pielgrzymki jest: Wielka Pokuta to czas modlitwy za grzechy moje i całego narodu. Prowadzą o. Antonello, Glas i Leszek Dokowicz. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. W sobotę 15 października będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Początek uroczystości w kościele Św. Ducha o godz. 15.00. Szczegóły na stronie internetowej.
 7. W niedzielę 16 października zakończenie XX Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył bp Mieczysław Cisło. O godz. 19.00 koncert pt: „ Święty Jan Paweł II i Prymas Wyszyński” z udziałem m.in. Olgierda Łukasiewicza i Alicji Węgorzewskiej.
 8. Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik zaprasza w dniach od 13 do 16 października 2016 roku na Kongres Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach”. Szczegółowe informacje na plakacie.
 9. Za tydzień w niedzielę 16 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej Świętopietrze.
 10. Za tydzień w niedzielę 16 października liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce.
 11. Za tydzień w niedzielę 16 października zapraszamy na Mszę św. trydencką o godz. 14.30.
 12. We wtorek 18 października rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Święty – Nowe Jeruzalem. Szczegółowe informacje za tydzień w niedzielę.
 13. Od piątku 14 października do środy 19 października będzie możliwość przekazania makulatury do konteneru przy kościele, a dochód cały przeznaczony będzie na budowę studni w Czadzie.
 14. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niedzieli artykuł „ Spotkanie z Kościołem w Rzymie” , a w Gościu Niedzielnym artykuł „Dla uśmiechu dziecka”. Zapraszamy do czytania.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana

 

Śp. Kazimierz Wójcik z ul. Szmaragdowej w 67 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *