XXV Niedziela Zwykła, rok C (18. 09. 2016 r.)

XXV Niedziela Zwykła, rok C (18. 09. 2016 r.)

 

 1. Wizytacja kanoniczna w naszej parafii odbędzie się w dn. 08 i 09 października. Gościć będziemy ks. bpa Mieczysława Cisło. Rozpoczęcie w sobotę 08 października na Mszy św. o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30.
 2. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej zostało ustalone, że przystępujemy do termomodernizacji naszego Kościoła i plebani. Pragniemy pozyskać środki unijne. Aktualnie przygotowujemy dokumentację. W programie jest m.in. ogrzewanie podłogowe Kościoła z wymianą posadzki, wymiana okien i drzwi zewnętrznych oraz docieplenie ścian i stropów. Osoby, które pragną ufundować witraże w naszym Kościele, prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Ks. Proboszcz będzie przyjmował w kancelarii w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo dzieci i święcenie tornistrów. Po Mszy w zakrystii zapisy dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej spoza SP 28.
 2. Msza św. trydencka dzisiaj o godz. 14.30.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w zakrystii zbiórka ministrantów i kandydatów.
 4. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki obchodzony będzie Dzień Patronalny Młodzieży. Zapraszamy młodzież na Mszę Św. na godz. 18.00
 5. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu”.

 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
a) we wtorek (20. 09) –Św. Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasang i Tow., mm., wspomn.
b) w środę ( 21. 09) – Św. Mateusza, Ap., Ew., święto.
c) w piątek ( 23. 09) – Św. Pio z Pietrelciny, prb., wspomn.

 1. Zapraszamy młodzież, szczególnie młodych zaangażowanych ŚDM na spotkanie biblijne w sobotę 24 września na godz. 19.00 do Sali Maryjnej. Chcemy, by powstał młodzieżowy Krąg Biblijny, którego moderatorem będzie ks. Piotr Iracki. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 2. Za tydzień w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w kościele rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30, na które serdecznie zapraszamy.
 4. 2 października o godz. 19.00 w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafii do niedzieli 25 września.
 5. Od niedzieli 2 października przenosimy Mszę Św. dla dorosłych z godz. 10.00 na 11.30, a Msza Św. dla dzieci będzie o godzinie 10.00. Suma będzie sprawowana za parafian o godz. 11.30. O godz. 13.00 będzie Msza Św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest i ich rodziców.
 6. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie transmisja Mszy Św. o godz. 11.30 z naszego kościoła przez Katolickie Radio eR.
 7. 15. W dzisiejszą niedzielę i za tydzień odbędzie się w naszej parafii kiermasz kwiatów organizowany przez firmę, która ofiarowuje kwiaty do naszego ogrodu Maryjnego. Dzisiaj będzie można nabyć zioła i wrzosy, a za tydzień tulipan Jana Pawła II.
 8. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niedzieli artykuł „Z Kazachstanu na ołtarze”, a w Gościu Niedzielnym „Być jak Chrystus w świecie”. Zapraszamy do czytania.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *