XXIII Niedziela Zwykła, rok C (04. 09. 2016 r.)

XXIII Niedziela Zwykła, rok C (04. 09. 2016 r.)

 

 1. Dziś główne uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Z naszej Parafii w sobotę do Wąwolnicy udała się pielgrzymka piesza a w niedzielę autokarowa.
 2. Rozpoczęliśmy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi na rozpoczęcie roku i praktyce 9 pierwszych piątków miesiąca.
 3. Msza Święta dla dzieci o godz. 11.30. Po Mszy zapraszamy do zakrystii wszystkie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii po odbiór naklejek ze Słowem Bożym.
  Młodzież zapraszamy na Msze święte o godzinie 18:00.

Od dzisiejszej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 16:30.

 1. Rozpoczęliśmy VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga”. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 2. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym, są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w środę (07. 09) – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, prb., wspomn.
  b) w czwartek (08. 09) – Narodzenie NMP, święto. Diecezjalne uroczystości odpustowe odbędą się w Chełmie w Bazylice Narodzenia NMP o godz. 12:00.

Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka.

 1. Rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 28 informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz. 9.30. Komunia Rocznicowa klas IV także 21 maja o godz. 16.30. Szkoła „Skrzydła” 27 maja o godz. 10:00.

Sakrament Bierzmowania udzieli ks. Bp Artur Miziński 6 maja o godz. 18:00.

Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

 1. 10-go września w sobotę zapraszamy na modlitwę za Ojczyznę oraz za ofiary Katynia i Smoleńska. Msza Święta o godz. 18.00, różaniec o godz. 18.45.
 2. Parafia św. Józefa Oblubieńca w Lublinie zaprasza do nowo otwartej Szkoły Języków Obcych. Szczegółowe informacje na plakacie.
 3. Za tydzień w niedzielę 11 września ofiary zbierane do puszki przez Ks. Aleksandra z Kamerunu będą przeznaczone na seminarium duchowne w Kamerunie.
 4. Dziś Ojciec Święty Franciszek dokona kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. Wszystkich mieszkańców ulicy Matki Teresy z Kalkuty i Parafian zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. dziękczynną o godzinie 16:30.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niedzieli artykuł „300. Rocznica koronacji”, a w Gościu Niedzielnym „Święta Matka Teresa”. Zapraszamy do czytania.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Franciszka Maciążek z ul. Fantastycznej w 94 roku życia

Śp. Andrzej Kosik z ul. Dziewanny w 67 roku życia.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *