XXII Festiwal Tempus Paschale – Lublin 2016 (20.03-17.04.2016)

XXII Festiwal Tempus Paschale – Lublin 2016 (20.03-17.04.2016)

W Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 r. rozpocznie się w Lublinie XXII Festiwal Tempus Paschale.

HONOROWY PATRONAT:

Abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski
Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Organizator: Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua

Partnerzy:

Parafia pw. Świętej Rodziny,
Teatr Muzyczny w Lublinie,
Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie,
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach

Dyrektor Artystyczny Festiwalu : Stefan Miinch


20 marca (Niedziela Palmowa) godz. 18.00
Kościół pw. Świętej Rodziny, Al. Jana Pawła II 11

INAUGURACJA LITURGICZNA FESTIWALU
Mszę św. celebruje KS. PROBOSZCZ TADEUSZ PAJUREK

KAMIL KRÓL – tenor, KRZYSZTOF GĄSIOR – bas, MAREK GĄGOLA – baryton
CHÓR I ORKIESTRA IUBILAEUM
TOMASZ ORKISZEWSKI – dyrygent
Program: Passio Domini Nostri Iesu Christi secundum Ioannem – oprac. o. Jacek Gałuszka OP


20 marca (Niedziela Palmowa) godz. 19.00
Kościół pw. Świętej Rodziny,  Al. Jana Pawła II 11

KSIĘGA MĄDROŚCI

WIKTOR ZBOROWSKI – aktor
CHÓR AKADEMICKI KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II
JOLANTA MUNCH – organy, GRZEGORZ PECKA – dyrygent
KSIĘGA MĄDROŚCI, KSIĘGA PSALMÓW (fragmenty)
Program: Jacguet de Berchem, Antonio Lotti, Giovanni Battista Pergolesi, Samuel Barber, John Rutter, Andrew Lloyd Webber


2 kwietnia (sobota) godz. 19.00
Bazylika OO. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9

PSALMY SARMACKIE

LUTHIEN CONSORT
MONIKA HORODEK – śpiew, flet, AGNIESZKA OBST-CHWAŁA – fidel, ANTONINA WEBER – viola da gamba, AGATA JASTRZĘBSKA – flet, śpiew, ROBERT REKIEL – instrumenty perkusyjne, JAN KIERNICKI – lutnia, spiew

MIROSŁAW NIEWIADOMSKI – tenor, AMDRZEJ WITLEWSKI – bas
CHÓR AKADEMICKI KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II
CHÓR I ORKIESTRA TEATRU MUZYCZNEGO
JOLANTA MUNCH – organy, GRZEGORZ PECKA – dyrygent


3 kwietnia (niedziela) godz. 19.00
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1

TE DEUMLAUDAMUS

DOROTA LASKOWIECKA – sopran, MAŁGORZATA KUSTOSIK – mezzosopran
Program: Wolfgang Amadeus Mozart: Symfonia g-moll KV550, Anton Bruckner: Te Deum


10 kwietnia (niedziela) godz. 18.00
Trybunał Koronny Rynek 1

SENTIMIENTO LATINO

DOROTA LASKOWIECKA – sopran, JAKUB GĄSKA – tenor
ZUZANNA KIDZIAKIVITALIY YEMELIANENKOV – taniec
IRINA STUKASZINA-GĄSIOR – skrzypce, JOLANTA MUNCH – fortepian
Program: Carlos Gardeł, Consuelo Melasąuez, Angel Villoldo, Ernesto Lecuona, Kurt Weill, Agustin Lara, Astor Piazzolla


16 kwietnia (środa) godz. 18.00
Trybunał Koronny Rynek 1

RECITAL FORTEPIANOWY

MACIEJ KANIKUŁA- fortepian
Program: Johann Sebastian Bach, FranzLiszt


17 kwietnia (środa) godz. 18.00
Trybunał Koronny Rynek 1

OSIEM PÓR ROKU

RAFAŁ ZAMBRZYCKI-PAYNE – skrzypce, IRINA STUKASZINA-GĄSIOR – skrzypce, LECH GĄSIOR – skrzypce, ARTUR ANDRZEJEWSKI – altówka, MARIA BŁASZCZAK-SZOST – wiolonczela, URSZULA CZERNIAK – kontrabas, JOLANTA MUNCH – klawesyn, fortepian
Program: Antonio Vivaldi: Cztery pory roku, Astor Piazzolla: Los Cuatro Estaciones Porteńas

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *