XX Niedziela Zwykła, rok A (20.08.2017 r.)

XX Niedziela Zwykła, rok A (20.08.2017 r.)
 1. Dziękujemy ks. Markowi Kondratowi, misjonarzowi z Papui Nowej Gwinei za wygłoszone Słowo Boże i świadectwo misyjnej pracy. Zachęcamy do wsparcia materialnego i duchowego misji.
 2. W zeszły wtorek zakończyła się Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy ks. Mariuszowi Karczmarczykowi za przewodnictwo II Grupy, wszystkim służbom i zaangażowanym. Dziękujemy także za ofiary
  (950 zł.) na żywność dla pielgrzymów.
 3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.
 4. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Niepokalanej, Apostolat Cudownego Medalika na Msze św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o 18:00.
 5. W dzisiejszą niedzielę w całej Archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic jakie przeszły przez nasz kraj. Z racji wizyty misjonarza zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) 21 sierpnia (poniedziałek) – Wspomnienie św. Piusa X, papieża
  b) 22 sierpnia (wtorek) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  c) 24 sierpnia (czwartek) – Święto Świętego Bartłomieja Apostoła
  d) 26 sierpnia (sobota) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

W tym dniu Msze św. o 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Zapraszamy.

 1. W środę, 23 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert pt. „ZADANIEM KAŻDEGO CZŁOWIEKA JEST BYĆ TWÓRCĄ WŁASNEGO ŻYCIA: CZŁOWIEK MA UCZYNIĆ Z NIEGO ARCYDZIEŁO SZTUKI. JAN PAWEŁ II. Wystąpią: Małgorzata Walewska – mezzosopran i Robert Grudzień – organy, fortepian.
 2. W dniach 8-9 września do Lublina przybędzie około dwutysięczna Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Słabowidzących. Zostaliśmy, jako jedna z parafii, poproszeni o życzliwe przyjęcie – kolację, nocleg i śniadanie. Osoby, które chciałby podjąć pielgrzymów zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Szczegóły w zakrystii.
 3. Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy: wyjście 2 września po Mszy św. 7.00 – koszt 10 zł. – ubezpieczenie zaś 3 września organizujemy autokarowy wyjazd o godz. 10:30, koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 4. Propozycje Kina Bajka w Lublinie, które zaprasza na filmy o tematyce religijnej: od 18 sierpnia film „Fatima. Ostatnia Tajemnicza” a od 13 października grają „Dwie Korony – Film o Św. Maksymilianie Kolbe”.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. Są również do nabycia pamiątki z 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej parafii: album, książka, obrazki, magnesy, znaczki pocztowe z naszej parafii oraz kartki pocztowe.

W ostatnim tygodniu odeszła do Pana

Śp. Genowefa Rydwan-Kotwis z ul. Przedwiośnie, lat. 72.

Wieczny odpoczynek……

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *