III Niedziela Wielkanocna rok C (10. 04. 2016 r.)

III Niedziela Wielkanocna rok C (10. 04. 2016 r.)

 

 1. Dziękujemy ks. Wojciechowi Stasiewiczowi, naszemu rodakowi, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Dziękujemy w jego imieniu za złożone ofiary – pomoc na misje na Ukrainie.
 2. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy Parafian do pogłębionej lektury słowa Bożego a także odwiedzin naszej Witryny Księgarskiej, gdzie prócz Biblii można zaopatrzyć się w książki o tematyce biblijnej. Na stronie internetowej Parafii w artykule promujemy dobre wydawnictwa do medytacji Słowa Bożego – Lectio Divina.
 3. Zapraszamy na koncert Zespołu Śpiewaczego ze Strzeszkowic dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Szczegółowe informacje na plakacie.
 4. Msza święta w rycie trydenckim w przyszłą niedzielę o godzinie 14:30.
 5. Zapraszamy na Różaniec za Ojczyznę wierną Bogu, krzyżowi, Ewangelii w ramach krucjaty różańcowej jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczorowej.
 6. Za tydzień 17 kwietnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej .
 7. Za tydzień w niedzielę Premiera Oratorium Roberta Grudnia „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!” Program uroczystości: godz.18.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. O godz.19.00 rozpocznie się premierowy koncert z udziałem Roberta Grudnia, artystów sceny polskiej oraz Chóru Mieszanego Gimnazjum nr 11 im. por. mar. Mariana Tadeusza Mokrskiego w Lublinie. O godz.20.00 Artystyczny pokaz laserów – „Chrześcijańskie dzieje Polski”. Zapraszamy i zachęcajmy znajomych!
 1. Czuwanie Młodzieży i wszystkich chętnych w intencji ŚDM – Uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 do 20:00.
 2. Spotkanie Formacyjne Wspólnoty Adoracyjnej i wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w jej szeregi w środę o godzinie 18:45 – bezpośrednio po Mszy w Kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy także na Ogólnopolską Pielgrzymkę Wspólnot Adoracyjnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w sobotę 23 kwietnia. Koszt 60 zł. Zapisy w witrynie księgarskiej po Mszach.
 3. Zapraszamy na Pielgrzymkę KALISZ – LICHEŃ – TORUŃ – 17-18 maja br. Informacje i zapisy w witrynie księgarskiej po każdej Mszy.

Zapraszamy także na Pielgrzymkę do Francji Stowarzyszenia Misericordia 3-16 września. W programie Paryż, Lisieux, Lourdes, La Salette. Szczegóły w zakrystii i na plakatach.

Wciąż zachęcamy młodzież w wieku 16-35 lat do wyjazdu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży z naszą Parafią – 29 lipiec-1 sierpnia. Koszt 400 zł. + 10 Euro. Zapisy przez stronę Parafii oraz u ks. Piotra Irackiego. Istnieje możliwość dofinansowania.

 1. Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjacoiół, znajomych do uczestnictwa w XIX Europejskim Kongresie Chrześcijańskich Kolejarzy, który odbędzie się w Lublinie w dniach 9-13 maja. Inauguracja w Katedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa w dniu 10 maja o 10:00. Zaprasza – Krajowy Duszpasterz Kolejarzy – ks. Eugeniusz Zarębiński.
 1. Przypominamy o przekazaniu 1% podatku na Centrum Jana Pawła II działającego przy naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ulotki. PIT – y będzie można wypełniać 13 kwietnia w środę w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 19.00.
 2. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. Zachęcamy, aby przynajmniej raz w miesiącu każda rodzina zaopatrzyła się w prasę katolicką. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”. Gorąco zachęcamy – dochód przeznaczamy na organizację ŚDM w Parafii i wyjazd młodzieży do Krakowa.
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana śp. Renata LIPOŃSKA z ul. Romantycznej w 48 roku życia

                             Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *