Dzień Dziecka Utraconego

Dzień Dziecka Utraconego

W Lublinie, 15 października br .już po raz ósmy będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia w Kościele pw. Św. Ducha, przy ul.

Krakowskie Przedmieście 1, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko. W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu. A po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu.

Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie. Co roku, wydarzenie to gromadzi  kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka. Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka stworzyliśmy także  Księgę Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Od 9 października

2016 roku, będzie ona wyłożona w Kościele pw. Św. Ducha w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 1.

Takie spotkania będziemy kontynuować w każdą I sobotę miesiąca o godz.15.00.

Wśród pytań i próśb osieroconych rodziców znajdziemy napewno takie:

Chciałbym, byś się nie bał wymawiając imię mojego dziecka. Moje dziecko istniało i było dla mnie bardzo ważne. Potrzebuję usłyszeć, że było ono ważne także dla Ciebie.

Polub nas na FB www.facebook.com/lublinoaza Obejrzyj zdjęcia na plus.google – Ruch Światło-Życie Archidiecezja Lubelska

https://plus.google.com/photos/108128964826930052312/albums?banner=pwa&partnerid=gplp0

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *