XVII Niedziela Zwykła rok C (24.07.2016 r.)

XVII Niedziela Zwykła rok C (24.07.2016 r.)

 

1.Do dnia 25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary zbierane z tej okazji przeznaczone są na „Miva Polska”.

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na organizowany przez naszą Parafię, Centrum Jana Pawła II oraz Bank PKO Bank Polski, który jest Sponsorem Koncert Zespołu „LUMEN” „Młodzi – Miłosierni”, który odbędzie się o godz. 19:30 w Parku Jana Pawła II w Wąwozie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (25. 07) –Św. Jakuba, Ap., święto,
  b) we wtorek (26. 07) – Św. Rodziców NMP Joachima i Anny, wspom.
  c) w piątek (29. 07) – Św. Marty, wspom.
 3. Najbliższa Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie – 18 sierpnia 2016 r. o 18.00.
 4. Przyjmujemy zapisy na Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” a także ofiary na Fundusz
  „Idę z Tobą”.
 5. Trwa Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Organowy. Szczegóły koncertów na ulotkach oraz na stronie internetowej www.festiwal.rodzina.lublin.pl. W najbliższą środę 27 lipca wystąpi Grupa Claret Gospel Republika Wybrzeża Kości Słoniowej.
 6. Czcicieli Matki Bożej Niepokalanej Cudownego Medalika zapraszamy 27 lipca w środę na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w kaplicy MBN Pomocy.
 7. Radio Er zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w piątek od 10 do 13:00 w ramach Akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach oraz na stronie internetowej www.radioer.pl Gorąco zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego Radia. W najbliższym czasie będzie ono transmitować uroczystości Światowych Dni oraz wszystkie punkty pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Polski.
 8. Z naszej Parafii do Krakowa na wydarzenia centralne ŚDM jedzie 38 osobowa grupa młodzieży. Spotkanie dla wyjeżdżających w poniedziałek 25 lipca o godz. 19:00 na Plebanii. Możemy zabrać jeszcze 12 osób w autokarze do Krakowa – Myślenic. Szczegóły u ks. Piotra Irackiego.
 9. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie i zorganizowanie pobytu pielgrzymom z Francji: rodzinom i wolontariuszom. W poniedziałek nasi goście wyjeżdżają do Krakowa.
 1. Zapraszamy w środę 27 lipca na Mszę św. o godz. 18.00, na której będziemy gościli pielgrzymów z Włoch i Meksyku, którzy zostali zaproszeni do nas przez Drogę neokatechumenalną.
 2. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Pasterz zakochany w Kościele.” a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „ Św. s. Faustyna Kowalska i św. papież Jan Paweł II – dwa sanktuaria w Łagiewnikach.” Jest już nowy numer naszej Parafialnej Gazety – koszt wydruku to 3 złote. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *