XII Niedziela Zwykła rok C (19.06.2016 r.)

XII Niedziela Zwykła rok C (19.06.2016 r.)

 

 1. Dzisiaj ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na potrzeby Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszach św. młodzież zbiera pod kościołem ofiary na organizację ŚDM w naszej parafii.
 3. Dzisiaj harcerki sprzedają własnoręcznie przygotowane kartki okazjonalne i domowe ciasto. Ofiary przez nie zebrane chcą przeznaczyć na wakacyjny obóz harcerski.
 4. Zapraszamy na Mszę św. w rycie Trydenckim w dniu dzisiejszym o godz. 14.30.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (21. 06) – Św. Alojzego Gonzagi, z., wspom.
  b) w piątek (24. 06) – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, urocz.
 6. W poniedziałek 20 czerwca o godz. 19.00 spotkanie na plebanii redakcji gazetki parafialnej „Ku Świętej Rodzinie”
 7. We wtorek 21 czerwca o godz. 19.00 spotkanie na plebanii Rady Duszpasterskiej.
 8. We czwartek 23 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 9. W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci i rodziców ze SP „Skrzydła” i o godz. 18.00 dla SP nr. 28
 10. Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów na Integracyjną Dyskotekę Młodych, która odbędzie się 25 czerwca od 19:00 w Domu Akcji Katolickiej! Więcej szczegółów na stronie internetowej Parafii a także na plakatach.
 11. Krąg Bożego Miłosierdzia zaprasza 25 czerwca w sobotę na pielgrzymkę do Rybna. Ogłoszenie szczegółowe na plakacie.
 12. Za tydzień 26 czerwca w naszej parafii od godz. 8.00 do 13.00 i od 14.00 do 18.00 firma Polpharma zaprasza na badania poziomu cholesterolu, glukozy, ciśnienia i EKG, badania gałki ocznej, badania skóry oraz zasięgnięcia porady lekarzy specjalistów.
 13. Za tydzień w niedzielę 26 czerwca ks. Waldemar Fac – proboszcz z Turki będzie głosił Słowo Boże i przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na budowę kościoła.
 14. W następną niedzielę 26 czerwca organizujemy Parafialny Dzień Chorego, zapraszamy chorych a szczególnie osoby przebywające w domu na Mszę św. o godz. 15.00. Prosimy najbliższych , aby zorganizowali transport do Kościoła. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich na spotkanie przy herbacie do Domu Akcji Katolickiej.

 

 1. Spotkanie wyjeżdżających z naszą Parafią do Krakowa na ŚDM odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 czerwca o godz. 19:00 w Kawiarence pod Radiem eR. Po tym spotkaniu, ok. 20:00 będzie zebranie wszystkich wolontariuszy chcących włączyć się w przygotowanie przyjęcia gości podczas Dni w Diecezji. Zapraszamy także niezaangażowanych do tej pory.
 2. Przyjmujemy zapisy na Arenę Młodych, wydarzenie towarzyszące w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Odbędzie się ono na Arenie Lublin w dniu 23 lipca w sobotę od południa do wieczora. Nasza Parafia wstępnie otrzymała 125 wejściówek. Zapraszamy szczególnie ludzi młodych, ale i nie tylko. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub na stronie internetowej Parafii.
 3. Zapraszamy na Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2016 od 29 czerwca do 16 października 2016 r. w środy o godz.19.00. Inauguracja festiwalu 29 czerwca 2016 . Koncert pieśni sakralnych i patriotycznych „OJCZYZNO MA”. Recital wokalny Bogusław Morka, światowej sławy tenor,  gościnnie Sylwia Strugińska – sopran, Teatr Muzyczny w Łodzi, Robert Grudzień – organy, fortepian.
 4. Trwają prace remontowe przy wejściu do Kościoła. W najbliższym czasie planujemy remont kaplicy na plebanii, jak również prace wokół Kościoła. Przygotowywane są projekty fotowoltaniki i ogrzewania naszego Kościoła. Wszyscy, którzy by chcieli złożyć ofiary na kolejne witraże zapraszamy do zakrystii.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Zaufali Jezusowi” a w „Gościu Niedzielnym” „Chciało nam się płakać z radości.” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Adam Szmit z ul. Fantastycznej w 66 roku życia

Śp. Jan Misztal z ul. Fantastycznej w 70 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *