VI Niedziela Wielkanocna, rok A (21.05.2017 r.)

VI Niedziela Wielkanocna, rok A (21.05.2017 r.)
  1. Wczoraj w sobotę Uroczystą Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy MISJE ŚWIĘTE – które mają nas przygotować duchowo do Jubileuszu 30 – lecia pobytu Jana Pawła II w naszej parafii i konsekrację kościoła w dniu 9 czerwca. Misje prowadzą Misjonarze Świętej Rodziny. Zakończenie misji w niedzielę 28 maja. Z racji misji informujemy, że Msze św. które były zamówione na godz. 16.30 będą odprawione o godz. 17.00. Program szczegółowy w gablocie i na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii jest uroczystość Pierwszej Komunii Św. o godz. 9.30, a Komunia Rocznicowa o godz. 16.30. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiary złożone na nowy witraż.
  3. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień, uczestnicząc we Mszy św. o godz. 17.00. W sobotę o godz. 10.00 wyjazd na pielgrzymkę do MB Kębelskiej do Wąwolnicy.

 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30 i przy grocie MB o godz. 20.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w środę (24.05) – NMP Wspomożycielki Wiernych, wspom.
  b) w piątek (26.05) – Św. Filipa Nereusza, prb., wspom.
 3. W czwartek 25 maja o godz. 20.00 wyruszy z naszego kościoła Droga Światła do kościoła MB Różańcowej. Udział w niej wezmą Abp Stanisław Budzik i Abp Stanisław Wielgus.
 4. W ubiegłą niedzielę Rada Duszpasterska przeprowadza zbiórkę do puszek przy wyjściu z Kościoła. Zebraliśmy 4.570 zł , oraz z ofiar indywidualnych 1. 250 zł. Z tych ofiar zakupimy kielicha mszalny (2.500 zł) i krzyże konsekracyjne z zacheuszkami (4.000 zł). Można jeszcze złożyć indywidualną ofiarę na monstrancję do Kaplicy MBN Pomocy. Koszt 3.500 zł.
 5. Legion Maryi z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i do Stoczka Warmińskiego z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w dniach od 1 do 2 lipca 2017 r. Szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej i na tablicy ogłoszeń.
 6. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Fatimy na zakończenie 100 rocznicy objawień Matki Bożej w dn. od 7 do 17 października 2017 roku. Szczegółowe informacje w gablocie i u ks. Mariusza.
 7. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Uczyłem się od nich” , a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Obcy w obcym świecie”.
 8. 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

 Śp. Jerzy Chyliński z ul. Fantastycznej w 74 roku życia

Wieczny odpoczynek…

  

Słowo Metropolity Lubelskiego

z okazji 30. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Zbliża się trzydziesta rocznica historycznej wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie. Karol Wojtyła jako kapłan, biskup i kardynał był blisko związany z naszym miastem. Przez 24 lata wykładał w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i uczestniczył w wydarzeniach ważnych dla życia diecezji. Jako papież odwiedził Lublin jeden raz, podczas III pielgrzymki do Polski, w dniu 9 czerwca 1987 roku. Centralnym wydarzeniem tej wizyty była Eucharystia na placu przy wznoszonym wówczas kościele pw. Świętej Rodziny. Papież udzielił wtedy święceń kapłańskich 50 diakonom z całej Polski.

W trzydziestą rocznicę tamtego wydarzenia zgromadzimy się na tym samym miejscu w dniu 9 czerwca br., w piątek, o godz. 1800, aby dokonać uroczystego poświęcenia kościoła Świętej Rodziny, będącego pamiątką obecności świętego Papieża w stolicy naszej archidiecezji. Będziemy dziękować za Jego nauczanie i przykład, pozostające niewyczerpanym źródłem inspiracji dla naszej wiary i miłości, dla świadectwa życia chrześcijańskiego i radosnego głoszenia Ewangelii. Serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich z Lublina i z archidiecezji do udziału w tych uroczystościach. Niech nie zabraknie młodych, zwłaszcza tych, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Na uroczystość zaprosiliśmy także księży biskupów z sąsiednich diecezji.

W najbliższą sobotę, 27 maja, archidiecezja lubelska otrzyma dwunastu nowych kapłanów. Serdecznie zapraszam do Archikatedry na święcenia prezbiteratu, będące zawsze świętem lokalnego Kościoła. Modlimy się, wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła, o liczne powołania kapłańskie dla naszej archidiecezji. Niech Duch Święty, na którego przyjście oczekujemy w liturgii Kościoła, natchnie serca wielu młodych ludzi odwagą, aby pójść za głosem powołującego Chrystusa.

Jan Paweł II przez długie lata swego pontyfikatu głosił z mocą Ewangelię życia i wytrwale budował cywilizację miłości. Wierni Jego nauczaniu weźmy udział w Marszu dla Życia i Rodziny, jaki wyruszy w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 1600 z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Archikatedry, gdzie o 1700 sprawowana będzie Eucharystia. Uczestników zapraszamy już od godz. 1400 na radosne świętowanie wokół „Sceny Pełnej Życia”.

Oczekując na te spotkania, zwłaszcza w dniu 9 czerwca, w parafii pw. Świętej Rodziny, z serca wszystkim błogosławię

                                                                                             Wasz Biskup Stanisław

          Lublin, 18 maja 2017 r.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *